Panorāma

Liedz apmeklēt bērnudārzu kavēta maksājuma dēļ

Panorāma

Rīgā kalst koki

Rucavas novads lūdz izsludināt ārkārtējo situāciju sausuma dēļ

Rucavas novadā sausuma dēļ lūdz izsludināt ārkārtējo situāciju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Rucavas novada domes deputāti ārkārtas domes sēdē nolēmuši lūgt Ministru kabinetu izsludināt ārkārtējo situāciju pašvaldības administratīvajā teritorijā. Tas darīts pēc vietējo zemnieku lūguma, jo sausums apdraud šā rudens ražu.

Iesniegumā norādīts, ka maijā, jūnijā un jūlijā Rucavas novadā lijis tik maz, ka pašlaik lauksaimniecības zemes daudzviet ir izkaltušas un augi novārguši vai pilnībā iznīkuši.

Rucavas novada zemnieki norādījuši, ka atjaunotie zālāji izdeguši un dod mazāku ražu. Tāpat šajā laikā lopkopības produkcijas apjoms ir samazinājies un turpina kristies, zālāju atāls neaug, tātad radušos zaudējumus nav iespējams atgūt.

Līdz ar to lielākie cietēji no sausuma ir piensaimnieki.

“Iemesls vienkāršs – lietus nav, zeme sausa, zāle neaug. Graudi paliek mazāki. Zemnieki sāk lopus barot ar ziemas krājumu. Atāla nebūs, tātad ar lopbarību būs švakāk. Īstenībā tas ir ārkārtas stāvoklis, jo izslaukumi samazinās, zemnieki nevar dabūt pietiekami daudz naudas no savas darbības. Ir zemniekiem projekti vai saistības, kurās apņēmušies, ka izslaukums tiks kāpināts, bet viņi to nevar izdarīt," skaidroja Rucavas novada domes priekšsēdētāja vietnieks Andis Rolis.

Rucavas novada domes izpilddirektors Edgars Bertrams
00:00 / 00:18
Lejuplādēt

Ārkārtas stāvokļa izsludināšana palīdzētu zemniekiem pildīt saistības, piemēram, ar Lauku atbalsta dienestu, Latvijas Radio paskaidroja Rucavas novada domes izpilddirektors Edgars Bertrams. Tādā gadījumā zemnieki varētu izvairīties no sankcijām, kas draud par Eiropas līdzfinansēto projektu mērķu nepildīšanu.

Tuvākajās dienās uz Rucavu dosies Lauku atbalsta dienesta pārstāvji, lai izvērtētu zaudējumu apmēru un to cēloņus.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti