Rosina apsūdzēt četras NVA amatpersonas par bezdarbību saistībā ar koku izzāģēšanu Krievijas robežas izbūvē

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Iekšējās drošības birojs (IDB) rosinājis prokuratūrai apsūdzēt četras Iekšlietu ministrijas (IeM) Nodrošinājuma valsts aģentūras (NVA) amatpersonas par tīšu valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu saistībā ar koku izzāģēšanu Latvijas austrumu robežas izbūvē gar Krievijas robežu, informēja IDB.

IDB ir pabeidzis pirmstiesas izmeklēšanu vēl vienā ar valsts austrumu robežas izbūvi saistītā kriminālprocesā un 2022. gada oktobra sākumā Rīgas tiesas apgabala prokuratūrai nosūtījis kriminālprocesu kriminālvajāšanas uzsākšanai pret četrām IeM NVA amatpersonām par tīšu valsts amatpersonu pienākumu nepildīšanu, ja ar to izraisītas smagas sekas.

IDB informāciju par iespējamo noziedzīgo nodarījumu saņēma 2020. gada pavasarī un pirmstiesas izmeklēšanas gaitā noskaidroja, ka minētās četras amatpersonas, būdamas komisijas sastāvā 2016. gadā organizētā iepirkumā par Latvijas un Krievijas robežas joslas attīrīšanu no apauguma, pirms robežas joslas ierīkošanas 12 metru platumā, neveica Latvijas valsts īpašumā esošo koku uzskaiti un deva iespēju darbus veicošajiem uzņēmējiem izzāģētos kokus aizvest un realizēt. Iepirkuma komisijas locekļu bezdarbības rezultātā valstij tika nodarīts mantisks zaudējums vairāk nekā 26 000 eiro apmērā.

Saistībā ar minētajām pretlikumīgajām darbībām IDB rosina uzsākt kriminālvajāšanu pret četrām amatpersonām par valsts amatpersonas bezdarbību, ja ar to izraisītas smagas sekas.

IDB atgādina, ka nevienu personu nevar uzskatīt par vainīgu noziedzīga nodarījuma izdarīšanā, kamēr tās vaina nav pierādīta Kriminālprocesa likumā paredzētajā kārtībā.

KONTEKSTS:

IDB līdz šim ir noslēdzis pirmstiesas izmeklēšanu un rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu kopumā septiņos ar valsts austrumu robežas izbūvi un aprīkošanu saistītos kriminālprocesos, kuros iesaistīts plašs amatpersonu, uzņēmēju un privātpersonu loks.

2019. gada rudenī Iekšējās drošības birojs (IDB) aizdomās par pārkāpumiem austrumu robežas ierīkošanā aizturēja bijušo robežsardzes priekšnieku Normundu Garbaru un "Ceļu būvniecības sabiedrības "Igate"" līdzīpašnieku Māri Peilānu. Tāpēc būvniekam jaunus darbus vairs nepasūtīja. IDB sāktā izmeklēšana izauga līdz vairākām krimināllietām. 

Prokuratūra cēlusi apsūdzības vairākās krimināllietās, kas saistītas ar austrumu robežas ierīkošanas darbiem. Par krāpšanu, tās atbalstīšanu, kukuļņemšanu, koksnes zādzību un bezdarbību apsūdzēti gan bijušie robežsardzes darbinieki, gan vairāku uzņēmumu pārstāvji, pērn vēstīja LTV raidījums "De facto".

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti