Dienas ziņas

A. Sprude sasniedz Ginesa pasaules rekordu

Dienas ziņas

Sarakstus CVK iesniegušas vēl vairākas partijas

Latvijā aizvadīts apjomīgs starptautiskais kinologu seminārs

Rojā pulcējās kinologi ar sprāgstvielu un ieroču meklēšanā apmācītiem suņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Latvijā aizvadīts līdz šim apjomīgākais starptautiskais praktiskais seminārs kinologiem ar suņiem, kuri specializējušies sprāgstvielu un ieroču meklēšanā. Kā pateicīgu vidi vienai no pasākuma dienām kinologi izvēlējušies Roju, kas vienuviet suņiem ļāva izspēlēt dažādus scenārijus, sākot no sprāgstvielu meklēšanai brīvdabas estrādei līdz ekstrēmākiem apstākļiem uz ūdens.

Treniņi ir dienesta suņu ikdiena. Taču, nokļūstot pavisam citā vidē, kur pat kinologi nezina meklējamo objektu vietu, suņi ne tikai aug savā profesionalitātē, bet arī pati meklēšana kļūst daudz interesantāka.

“Suns jūt, ka kinologs ir nervozāks, jo pats nezina, kur ir objekts. Līdz ar to suns visu uztver reālāk – saprot, ka ir jāmeklē. Bet, kad pats ikdienā esi priekšmetus izlicis un pats ar viņu meklē, suns uz tevi paskatās un saprot, ja atradīs, būs labi, ja neatradīs, arī viss būs kārtībā,” pastāstīja kinologs Darijus Mirijauskas no Lietuvas.

Ikdienas vidi suņi pazīst pēc smaržām, bet Rojas ostā viss netipisks – smaržo netālu esošā šķelda, dažādas eļļas, papildu šķēršļi ir kāpnes, lai nokļūtu kuģī, vai pilnīga tumsa kādā no telpām.

Lai pārbaudītu, kā suns reaģē stresa apstākļos, tieši pirms uzdevuma pildīšanas suni ar laivu, kas brauc ar ātrumu vairāk nekā 60 km/h, ieved jūrā. “Uzreiz ejot strādāt, sunim ir grūtāk meklēt, jo viņam ir augsts stress un viņš var palaist pašu galveno – kādu slēptuvi. Bet tie, kam suņi jau ir pieraduši, tiem tas bija tāds “just for fun” brauciens,” skaidroja Militārās policijas kinologs Matīss Bincis.

Sunim darbs ir kā spēle, tāpēc, atrodot meklētos objektus, viņš saņem apbalvojumu – uzslavu vai savu mīļāko mantiņu.

Matīss Bincis seminārā piedalās ar diviem suņiem – divus gadus veco Džeku un trīs mēnešus veco Bleku, lai viņš jau no bērnības pierastu pie dažādiem apstākļiem. Redzot, kā suņi reaģē, kinologs tālāk ikdienā varēs strādāt pie niansēm.

“Šobrīd izskatās ļoti apmierināts ar semināru. Jā, es arī esmu apmierināts, suņi arī apmierināti. Tā kā izdevies pasākums,” sacīja Bincis.

Starptautiskajā seminārā, kas ilgst piecas dienas, piedalās vairāk nekā desmit kinologi un viņu atbalsta personas no Latvijas, Lietuvas un Igaunijas.

“Nepietiek, ja mēs, piemēram, aizsūtām kinologu uz Lietuvu vai Igauniju. Tas, cik daudz viņš no savas perspektīvas paņem līdzi, atbraucot uz šejieni, viņš nevar visai nodaļai, izstāstīt, parādīt, ko viņš iemācījies. Ir ļoti labi, ja vienlaicīgi atbrauc liels skaits uz šejieni, un tad tas nozīmē, ka vienlaicīgi daudz vairāk kinologu iegūst ko jaunu,” skaidroja militārās policijas virsniece Baiba Timeniece.

Sprāgstvielas suņi meklēja ne tikai ostas teritorijā, bet arī brīvdabas estrādē, kas ir tuvāk viņu darba ikdienai. Savukārt nākamajā dienā suņi darbojās Dzelzceļa muzejā, kas atkal ļauj gūt jaunu pieredzi netipiskos apstākļos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti