Dienas ziņas

Lielupē sacenšas četru kilometru peldējumā

Dienas ziņas

Velomūzikas brauciena dalībnieki ierodas Latgalē

VRS Aviācijas pārvalde paplašina funkcijas

Robežsardzes Aviācijas pārvalde paplašina funkcijas un papildina tehnisko parku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 10 mēnešiem.

Valsts robežsardzes (VRS) Aviācijas pārvalde darbojas jau vairāk nekā desmit gadus, taču tieši šis gads ir pārmaiņām bagātākais. Papildus ierastajam darbam tagad pārvalde veic arī civilo gaisa kuģu meklēšanu un glābšanas operāciju koordināciju. Tāpat arī, atzīmējot robežsardzes simtgadi, tehniskais parks būs papildināts ar diviem jaunākās paaudzes helikopteriem.

Vēl īsi pirms uzsākt kārtējo robežas apsekošanu no gaisa, VRS Aviācijas pārvaldes pieredzējušākais pilots apskata helikopteru un pārliecinās, ka tas ir tehniskā kārtībā. Plānota sauszemes robežas uzraudzība notiek vismaz reizi mēnesī, un šajā reizē, apsekojot Ludzas pārvaldes teritoriju, jānolido vairāk nekā 140 kilometrus. Nereti lidojumi ir arī neplānoti, īpaši tad, kad notikusi nelegāla robežas šķērsošana un pārkāpēji jāmeklē nakts laikā.

"Naktī redzamība ir ierobežota, un mūsu acis no gaisa ir aviācijas helikopters. Viņi izmantojot termokameras, līdz ar ko mēs īsā laikā posmā varam viņus aizturēt un nodot atpakaļ Krievijas robežsargiem. Pārsvarā tie ir, protams, Vjetnamas pilsoņi, un skaitliskais ir līdz 20 personām vienā grupā," teica VRS Ludzas pārvaldes priekšnieka vietnieks, pulkvežleitnants Valdis Jukšs.

Līdztekus pārkāpēju meklēšanai un notveršanai robežsardzes piloti veic arī virkni citu uzdevumu, tostarp sadarbojas ar mediķiem, policiju, ugunsdzēsības un glābšanas dienestu. Kopš 1. maija Aviācijas pārvaldē ir izveidota arī pilnīgi jauna struktūra – lidojuma operatīvās vadības centrs.

"Tas ir ļoti svarīgs un valstiski nozīmīgs uzdevums. Mēs veicam nelaimē nonākušo vai briesmās nonākušo gaisa kuģu meklēšanu un šo darbu koordināciju. Uz doto brīdi jau faktiski šis centrs ir izveidots un personāls tiek apmācīts," norādīja VRS Aviācijas pārvaldes priekšnieks, pulkvežleitnants Ivans Ivanovs.

Pavisam Valsts robežsardzē sauszemes un jūras robežu uzraudzībā iesaistīti četri helikopteri, no tiem divi jaudīgākie iegādāti Šengenas konvencijas finanšu programmas gaitā, bet divi mazās klases helikopteri nopirkti no Somijas robežsardzes. Šogad paredzēts tehnisko parku papildināt ar vēl diviem jauniem speciāli aprīkotiem helikopteriem.

"Ugunsdzēšamais maiss, lai palīdzētu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestam, kā arī būs aprīkoti priekš nelaimē nonākušām personām nogādāšanai uz medicīnas iestādi. Viņi būs aprīkoti ar jaunākajām tehnoloģijām, ar jaunākajām elektrooptiskajām kamerām un būs iespējama arī datu pārraide no šiem helikopteriem," sacīja Ivanovs.

Jauno "AW 119Kx" helikopteru kopējās izmaksas ir vairāk nekā 12 miljoni eiro, un tam paredzēti valsts budžeta līdzekļi. Daļa šī finansējuma segs pilotu un inženiertehniskā personāla apmācību un aprīkojuma piegādes izmaksas. Jaunos helikopterus Valsts robežsardzes Aviācijas pārvalde Ludzā saņems pavisam drīz, pirmo no tiem jau nākamajā mēnesī. Savukārt viens helikopters jau 1. jūlijā dosies uz starptautisku operāciju Grieķijā.

Otru helikopteru paredzēts piegādāt rudenī īsi pirms galvenajiem Valsts robežsardzes simtgades pasākumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti