Robežpārkāpēju izmitināšanai var nākties veidot telšu novietnes

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 10 mēnešiem.

Ņemot vērā pieaugošo nelegālās migrācijas krīzi un Covid-19 pandēmijas riskus, Valsts robežsardzes rīcībā esošo aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru kapacitāte ir izsmelta, tāpēc, iespējams, nāksies veidot telšu novietnes un būs jāiesaista citas struktūras robežpārkāpēju izmitināšanā, aģentūrai LETA pirmdienas vakarā pastāstīja Valsts robežsardzes priekšnieks Guntis Pujāts.

Otrdien, 10. augustā, valdībā gaidāms lēmums par ārkārtējās situācijas izsludināšanu, kas paplašinās robežsargu tiesības no Baltkrievijas ienākušo imigrantu novirzīšanai atpakaļ uz kaimiņvalsti. Pujāts aģentūrai LETA patlaban gan atturējās minēt, kādas būs robežsardzes pilnvaras pēc ārkārtējās situācijas izsludināšanas, taču norādīja, ka robežsardze ir definējusi savu redzējumu par krīzes risināšanu.

"No valdības lēmuma būs atkarīgs, kādas tiesības un pilnvaras robežsardzei tiks piešķirtas. Robežsardze ir definējusi savas vajadzības par aktīvāku vēršanos pret nelikumīgajiem robežpārkāpējiem," skaidroja Pujāts.

Robežsardzes priekšnieks apliecināja, ka savu vajadzību definēšanā robežsardze "kaut kur arī" reaģējusi uz politiķu pausto, ka jālieto tāda taktika, lai pārkāpējus varētu uzreiz nosūtīt atpakaļ uz Baltkrieviju.

Pujāts apstiprināja aģentūras LETA rīcībā esošo informāciju, ka aizturēto ārzemnieku izmitināšanas centru un citu robežsardzes rīcībā esošo izmitināšanas telpu kapacitāte jau ir izsmelta, jo papildus saglabājas arī Covid-19 risks. Patlaban pieci robežpārkāpēji ir inficēti, un tas nozīmē, ka robežsardzes rīcībā esošajās telpās ir jāievēro epidemioloģiskās drošības prasības.

"Tāpēc svarīga ir ārkārtējās situācijas izsludināšana, lai varētu iesaistīt pašvaldības un citus dienestus krīzes risināšanā," uzsvēra Pujāts. 

Kā iespējamos risinājumus pārkāpēju izvietošanā viņš minēja telšu novietnes, pašvaldību rīcībā esošos īpašumus, piemēram, neizmantotas internātskolas vai arī Nacionālo bruņoto spēku infrastruktūru.

"Reālākais varētu būt telšu izvietošana" norādīja Pujāts un apliecināja, ka teltis faktiski jāsāk veidot jau tuvākajās dienās, jo situācija var strauji mainīties. 

"Arī šajā jomā viss būs atkarīgs no valdības sēdē lemtā," piebilda Valsts robežsardzes priekšnieks, gan patlaban atturoties minēt, kuru pašvaldību teritorijās ārvalstniekus varētu izvietot.

KONTEKSTS:

Pēdējās četrās dienās par Latvijas – Baltkrievijas robežas nelikumīgu šķērsošanu kopumā aizturētas 218 personas. Par valsts austrumu robežas nelikumīgu šķērsošanu pērn aizturēts septiņreiz mazāk cilvēku nekā pēdējās četrās dienās.

Šādos apstākļos novados pie Baltkrievijas robežas paredzēts izsludināt ārkārtējo situāciju.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti