Panorāma

Luterāņi ordinē sievieti mācītāju

Panorāma

Latvijas gudrākais sestklasnieks dzīvo Kuldīgā

"Rigvir" fenomens - vienīgais pasaulē!

«Rigvir» - viens no Latvijas medicīnas tūrisma balstiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Šonedēļ ādas vēža slimnieki dzirdēja priecīgu ziņu – unikālās, Latvijā radītās zāles “Rigvir” viņiem turpmāk bez maksas dos arī pirms operācijas, ne tikai pēc tās. Izmaksas segs zāļu ražotājs – izgudrotājas Ainas Mucenieces ģimene. Tieši šādu novēlējumu – palīdzēt slimniekiem jau laikus - savā testamentā izteikusi vēža zāļu radītāja.

Aina Muceniece „Rigvir” radīja 36 gadu vecumā. Vienkārši sakot – tas ir dzīvs vīruss, kas vēža šūnas iznīcina pats, nevis liek to darīt stariem vai ķīmijterapijai. Turklāt vīruss metas uzbrukumā tikai slimajām šūnām, veselās neaiztiek un organismā nevairojas.

„Rigvir” recepte un noslēpums tagad ir Ainas Mucenieces bērnu un mazbērnu rokās. Latvijas Viroterapijas centru tagad vada Mucenieces mazdēls Jurģis Auziņš, kurš sola, ka gaidāmi vēl lielāki brīnumi: „Jā, tur ir noslēpumi, ko vēl nedrīkstam atklāt, bet viss ir vērsts uz to, lai viroterapija attīstītos pasaulē un nestu labumu cilvēkiem.”

Kamēr preparāts nav reģistrēts citās pasaules valstīs, vēža slimnieki vai viņu ārsti brauc pēc „Rigvir” uz Rīgu.

„Rigvir”, līdzīgi kā plastiskā ķirurģija un acu lāzeroperācijas, ir viens no Latvija medicīnas tūrisma spēcīgākajiem balstiem.

„Mūsu skatienā – tas ir viens no, iespējams, unikālākajiem eksporta produktiem,” saka Latvijas Medicīnas eksporta asociācijas priekšsēdētājs Andrejs Repiševskis.

Lai slēgtu līgumus par „Rigvir” piegādi, pirmdien Viroterapijas centrā gaida delegāciju no Meksikas. Šīs zāles lieto Kanādā, Lielbritānijā, Spānijā, Itālijā, Apvienotajos Arābu Emirātos un citviet. Viena iepakojuma cena ir ap 85 eiro. Tāpēc ziņa, ka no šīs nedēļas ar onkologa atzinumu zāles varēs saņemt jau pirms operācijas, turklāt par velti, ļoti daudziem pacientiem ir priecīga, lai gan priekšā viņiem stāv cīņa ar vēzi un operācija. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti