Dienas ziņas

Armēnijā pēc vēlēšanām varu saglabā N. Pašinjans

Dienas ziņas

Karsti pat kamieļiem

Zooloģiskajā dārzā iegulda vēstījumu

Rīgas Zooloģiskā dārza Vides izglītības centra pamatos iemūrē laika kapsulu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Rīgas Nacionālajā zooloģiskajā dārzā pirmdien, 21. jūnijā, jaunas ēkas pamatos ieguldīja laika kapsulu ar vēstījumu nākotnei. Zooloģiskajā dārzā top jauns Vides izglītības centrs. Nams būšot kā dāvinājums nākamajām paaudzēm, tā telpās varēs mācīties par bioloģisko daudzveidību.

Jaunais Vides aizsardzības centrs tiek būvēts vietā, kur iepriekš 110 gadus bija pirmā apkurināma zooloģiskā dārza dzīvnieku mītne. Pēdējos 17 gadus tā bija neapdzīvota. Jaunais centrs zooloģiskajā dārzā gaidīts jau ilgi.

"Pašreiz tā ir neliela 20 kvadrātmetru telpa puspagrabā, par vides pieejamību, kā saka, pat neminēšu," klāstīja SIA "Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza" valdes priekšsēdētājs Jānis Rudzītis.

Jaunajā centrā būs četras līdz piecas telpas, no kurām katra divreiz lielāka nekā pašreizējā vieta, kas atvēlēta izglītojošām nodarbībām.

"Katra ap 40 kvadrātmetriem, kuras var apvienot vienā, sadalīt pa daļām, būt elastīgi. Mēs varam rīkot arī liela mēroga pasākumus. Es to tā raksturotu, kā moderna zoo skola," piebilda zoodārza vadītājs.

Šodien parakstītajā un nama pamatos iemūrētajā vēstījumā rakstīts, “ka mūsu tautas un zemes nākotne atkarīga no tā, cik prasmīgi un saudzīgi rīkosimies ar Latvijas dabas bagātībām”.

"Raugoties gan no klimata pārmaiņu viedokļa, no palielināta piesārņojuma līmeņa pasaulē, gan šeit Latvijā, tas vien nozīmē to, ka mums ar dažādiem mehānismiem jādomā, lai videi nodarīto kaitējumu mēs mazinātu. Un protams, nozīmīga loma tajā ir vides izglītībai," sacīja vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Artūrs Toms Plešs ("Attīstībai/Par!").

Centra būvniecība izmaksās vairāk nekā divus miljonus eiro. Bet apmeklētājiem durvis vērt tas varētu nākamā gada nogalē.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs norādīja, ka Latvijā taps vēl divi šādi vides izglītības centri, no kuriem viens būs Salaspilī.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti