Panorāma

"Attīstībai/Par!" atbalstīs E. Levitu

Panorāma

Partiju reitingi: NA noslīd līdz 5%

M. Martinsonam apcietinājumu aizstāj ar pusmiljona drošības naudu

«Rīgas satiksmes» lietā aizturētajam Martinsonam piemēro pusmiljona eiro drošības naudu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

"Rīgas satiksmes" korupcijas lietā aizdomās turētais uzņēmējs Māris Martinsons varēs atstāt ieslodzījuma vietu, ja spēs iemaksāt pusmiljona lielu drošības naudu. Tā otrdien, 2. aprīlī, lemjot par aizdomās turētajam uzņēmējam piemēroto drošības līdzekli, sprieda Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa.

Martinsons atrodas apcietinājumā nepilnus četrus mēnešus - kopš pērnā gada 12. decembra. Līdzšinējie lūgumi par drošības līdzekļa maiņu tika noraidīti. Drošības līdzekļa maiņa Martinsonam prasīta arī janvārī, taču tika noraidīta. Tiesnese Dina Suipe toreiz aģentūrai LETA to pamatoja ar bažām, ka Martinsons varētu ietekmēt izmeklēšanu.

Vidzemes priekšpilsētas tiesa otrdien apcietinājumu nolēma aizstāt ar drošības naudu.

Šīs dienas lēmumu nedz tiesnese, nedz uzraugošais prokurors nekomentēja.  Martinsons pēc tiesas sēdes bija nerunīgs. "Es neko nekomentēšu – prasiet advokātam," noteica Martinsons.

Advokāts Didzis Vilemsons
00:00 / 00:52
Lejuplādēt
Martisona advokāts Didzis Vilemsons paziņojumā medijiem norāda, ka Rīgas Vidzemes priekšpilsētas tiesas lēmums mainīt drošības līdzekli no apcietinājuma pret drošības naudu "ir likumsakarīgs solis, ņemot vērā, ka joprojām nav ticis precizēts, par kādiem tieši pārkāpumiem viņš bija aizturēts".

 

"Ne uzņēmējam Mārim Martinsonam, ne viņa advokātiem joprojām nebija sniegta informācija, kas tieši ir uzņēmējam inkriminētais pārkāpums un kādēļ viņš būtu jāpatur apcietinājumā. Kriminālprocesa virzītājs līdz pat šim brīdim nav izklāstījis, kā Martinsons būtu varējis atbalstīt kukuļdošanu amatpersonai, ja tā arī nav skaidrojuma, kura amatpersona šo kukuli būtu saņēmusi," norāda Vilemsons.

Martinsons pilnībā noraida jebkādus pārkāpumus vai nelikumīgas darbības, piebilda viņa pārstāvis.

Ieslodzījumu Martinsons varēs atstāt, ja mēneša laikā par viņu tiks iemaksāts pusmiljons eiro. Turklāt drošības naudas iemaksātājam jāuzrāda legāla līdzekļu izcelsme.

Šī ir otrā reize, kad Latvijas tiesu praksē tiek piemērota tik liela drošības nauda. Iepriekš šādā pat apmērā tā piemērota "Trasta komercbankas" likvidācijas lietā apsūdzētajam Mārim Sprūdam.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) decembra otrajā nedēļā pārsteidza ar sešām aizturēšanām, kas, kā vēlāk izrādījās, ir trīs "Rīgas satiksmes" daudzmiljonu iepirkumu lietā. Aizturēto vidū bija arī politiķiem pietuvinātais uzņēmējs Martinsons, kuram tiesa pērn decembra pirmajā pusē kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu. 

Martinsona pārstāvis Vilemsons ne reizi vien tiesu iepriekš lūdza atcelt uzņēmējam piemēroto drošības līdzekli apcietinājumu. Advokāts pauda viedokli, ka Martinsonam piemērotajam drošības līdzeklim apcietinājumam nav pamata, tāpēc iesniegta sūdzība Eiropas Cilvēktiesību tiesā.

KNAB kriminālprocesu pērn rudenī sāka par Rīgas domes un "Rīgas satiksmes" amatpersonu kukuļošanu vairāk nekā 270 miljonu eiro vērtā tramvaju, trolejbusu un autobusu iepirkumā. Tiek izmeklēta amatpersonu kukuļošana un noziedzīgi iegūtu līdzekļu legalizēšana. Raidījums "De facto" iepriekš vēstīja, ka KNAB tur aizdomās Martinsonu par kukuļos maksātās naudas legalizēšanas organizēšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti