Dienas ziņas

No Andrejostas ogļu kravas jāaizvāc

Dienas ziņas

Zog eglītes no jaunaudzēm

"Rīgas satiksmes" krimināllieta uzņem apgriezienus

Tiesa apcietina uzņēmēju Martinsonu un «Rīgas satiksmes» amatpersonu Volkinšteinu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pēc Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB), kurš izmeklē lietu par “Rīga satiksme” iepirkumiem, lūguma aizturētajam uzņēmējam Mārim Martinsonam un "Rīgas satiksmes" amatpersonai Igoram Volkinšteinam tiesa kā drošības līdzekli piemēroja apcietinājumu, ziņo Latvijas Radio un Latvijas Televīzija.

ĪSUMĀ:

  • KNAB izmeklē “Rīga satiksme” iepirkumus, veicis 30 kratīšanas un 8 aizturēšanas.
  • Lietā figurē 800 000 eiro kukulis, kas esot bijis paredzēts par līguma izkārtošanu par 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai.
  • Starp aizturētajiem - uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.
  • Tiesa lēma par drošības līdzekli Martinsonam un Volkinšteinam - abiem noteikts apcietinājums.

Latvijas Televīzija vēstīja, ka aizturētais uzņēmējs Martinsons trešdien, 12. decembrī, KNAB darbinieku pavadībā ieradies Vidzemes priekšpilsētas tiesā. Uzņēmējs atteicās žurnālistiem sniegt komentārus par viņa aizturēšanas iemesliem.

Arī pēc tiesas sēdes Martinsons komentārus nesniedza. Martinsona advokāti Aivars Purmalis un Didzis Vilemsons ir savulaik bijuši vadošos policijas amatos un pēc tiesas sēdes centās izvairīties no komentāriem.

Tāpat trešdien tiesa lēma par drošības līdzekli vēl vienam KNAB aizturētajam - „Rīgas satiksmes” amatpersonai Igoram Volkinšteinam. Arī viņš, ierodoties tiesā KNAB darbinieku pavadībā, komentārus nesniedza.

Arī no tiesas zāles Volkinšteins KNAB darbinieku izgāja pavadījumā - viņam tiesa piemērojusi apcietinājumu. Lēmumus par apcietinājumu vēl ir iespējams pārsūdzēt Rīgas apgabaltiesā.

Latvijas Radio rīcībā esošā informācija liecina, ka

KNAB ceturtdien, 13.decembrī, prasīs piemērot apcietinājumu kā drošības līdzekli vēl trim personām.

Līdz ar to publiski varētu kļūt zināmi citu lietā aizturēto vārdi.

KONTEKSTS:

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) novembrī sācis kriminālprocesu saistībā ar pašvaldības uzņēmuma “Rīga satiksme” iepirkumiem un  11. decembrī veicis vairāk nekā 30 kratīšanas, kā arī aizturētas astoņas personas Latvijā un Polijā. KNAB darbinieki 11. decembrī veica kratīšanu arī Rīgas pašvaldības uzņēmumā "Rīgas satiksme", kā arī Rīgas domē. Starp aizturētajiem - uzņēmējs Māris Martinsons un „Rīgas satiksmes” amatpersona Igors Volkinšteins.

Lietā figurē 800 000 eiro kukulis, kas esot bijis paredzēts par līguma izkārtošanu par 200 autobusu un trolejbusu piegādi Rīgai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti