Panorāma

Dubultslepkavība šokē Madonas novadu

Panorāma

Kā klājas namā bez apkures?

"RS" vēršas policijā pret RD deputātu V. Bergu

«Rīgas satiksme» vēršas policijā pret JKP domnieku par neizpaužamu ziņu izpaušanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pašvaldības uzņēmums "Rīgas satiksme" vērsies policijā pret Rīgas domes opozīcijas deputātu Valteru Bergu (Jaunā konservatīvā partija) par neizpaužamu ziņu izpaušanu. Runa ir par advokātu biroja "Novius" sagatavoto atzinumu, kurā, pēc Berga vārdiem, esot konstatēts pamats vērsties tiesā pret iepriekšējo uzņēmuma valdi par nesaimnieciskumu. Atzinumam "Rīgas satiksme" noteikusi ierobežotas pieejamības statusu. Pats uzņēmums vēršanos pret deputātu nekomentē.

Kopš Leona Bemhena vadītās "Rīgas satiksmes" valdes atkāpšanās iespējamas kukuļošanas dēļ gaismā nākuši vairāki apšaubāmi "Rīgas satiksmes" lēmumi. Piemēram, noslēgti neizdevīgi līgumi ar "Rīgas mikroautubusu satiksmi", degvielas piegādātājiem un citiem partneriem. Lai noskaidrotu, vai radušos zaudējumus varētu piedzīt no bijušās valdes, "Rīgas satiksme" pasūtīja advokātu biroja "Novius" atzinumu, kuram uzņēmums noteicis ierobežotas pieejamības informācijas statusu. Rīgas domes deputāts Valters Bergs ar atzinumu iepazinās klātienē "Rīgas satiksmes" birojā un paziņoja, ka tas pamatojot prasības iesniegšanu tiesā. Tagad Bergam policijai jāskaidro, kāpēc stāstījis neizpaužamas ziņas.

""Rīgas satiksme" ir vērsusies policijā ar iesniegumu pret mani par iespējamu neizpaužamu ziņu izpaušanu. Protams, šādam iesniegumam nekāda juridiska pamata nav. Es uzskatu, ka šāda rīcība parāda "Rīgas satiksmes" iekšējo politiku kā tādu, šādā veidā cenšoties apklusināt personas, kas ceļas pret viņiem," teica Bergs.

Pats uzņēmums vēršanos policijā pret Rīgas domes deputātu neskaidro.

"Rīgas satiksmes" preses sekretārs Viktors Zaķis vien norādīja – tā kā policijā uzsākta resoriskā pārbaude, uzņēmums šobrīd no jebkādiem komentāriem atturas. 

Tikmēr "Rīgas satiksmi" pārraugošais domes vicemērs Vadims Baraņņiks noliedza Berga teikto. Baraņņiks uzsvēra – atzinums nepamato vēršanos tiesā, turklāt trūkstot arī aprēķinu, cik lielu summu no bijušās valdes prasīt.

"Nezinu, varbūt viņš lasīja kādu citu dokumentu, bet atkārtošu – viennozīmīgi nav teikts tā, ka šeit ir pierādījumu klāsts, kurš iesniedzams tiesā un ar lielu varbūtību tiesa būtu uzvarama. [..] Ja būs nepamatoti iesniegta prasība, tad personas, pret kurām prasība sniegta, var sniegt pretprasību, piedzīt zaudējumus, tajā skaitā no manis kā kapitāla daļu turētāja," saka Baraņņiks.

Baraņņiks pieļāva, ka pret bijušo "Rīgas satiksmes" valdi varētu vērsties tad, kad Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) izmeklētā krimināllieta par iespējamu korupciju transportlīdzekļu iepirkumos nonāks tiesā.

KONTEKSTS:

"Rīgas satiksmes" valde šī gada pavasarī noslēdza līgumu ar advokātu biroju "Novius", lai izvērtētu iepriekšējās valdes atbildību par uzņēmumam nodarītiem zaudējumiem. Šis atzinums gan ir ierobežotas pieejamības informācija – dokuments noslepenots pēc "Rīgas satiksmes" lūguma. Tādēļ ar advokātu secinājumiem iepazīties drīkst tikai "Rīgas satiksmes" vadība un domes deputāti. Un viņu vērtējumi par to, kā rīkoties tālāk, ir kardināli atšķirīgi. 

Bergs pauda viedokli, ka neatkarīgi eksperti konstatējuši - pašvaldībai ir tiesisks pamats vērsties tiesā pret bijušo "Rīgas satiksme" valdi, lai piedzītu vairāku miljonu eiro apmērā lēšamus zaudējumus. Savukārt Baraņņiks izteicās, ka atzinumā nav pausts viennozīmīgs viedoklis par to, kā pašvaldībai būtu jārīkojas. Advokāti, pēc viņa teiktā, savā atzinumā neesot konkrēti norādījuši, ka valdes locekļi apzināti vienā vai otrā gadījumā būtu pārkāpuši likumu.

Tikmēr paša "Novius" vadošais partneris Kaspars Novicāns aģentūrai LETA norādīja, ka atzinumā netika analizētas konkrētas summas, bet vairāk uzmanība pievērsta tieši konkrēto personu darbībām. Advokāti konkrēti neatklāja, kāds ir atzinuma saturs, aizbildinoties ar ierobežotas pieejamības statusu, taču piebilda, ka būtu jāveic tālāka analīze, lai konstatētu konkrētus zaudējumu apmērus.

Bemhena vadītā "Rīgas satiksmes" valde atkāpās no amata pagājušā gada 13. decembrī, kad KNAB sāka kriminālprocesu par uzņēmuma veiktajiem iepirkumiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti