Dienas ziņas

Pabriks: Mācības tuvu Baltijai liecina par Krievijas agresivitāti

Dienas ziņas

Pēc rekonstrukcijas atklāts muzejs Naujenē

Rīgas Rotari klubs palīdz laukiem

Rīgas Rotari klubs palīdz laukiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 8 mēnešiem.

Latvijā darbojas 20 Rotari klubi, kuri sadarbībā ar ārvalstu kolēģiem īsteno dažādus labdarības projektus. Palīdzēt bērniem vai veciem cilvēkiem laukos - tāda ir Rīgas Rotari kluba filozofija. Šoruden sadarbībā ar vēl desmit Zviedrijas klubiem pirmoreiz īstenots projekts Kurzemē – Aizputes novada Lažas pagasta skolās. Lai pārliecinātos par projekta lietderību ikdienā, abās skolās viesojās klubu pārstāvji.

Kopš 1.septembra Lažas speciālās skolas internāta telpas vairs neatrodas vienā ēkā ar mācību klasēm. Tagad tām atvēlēta kādreizējā daudzdzīvokļu māja, kurā pašu spēkiem izremontētas 11 istabiņas. Savukārt Rīgas un Zviedrijas Rotari klubi sagādājuši 40 jaunas gultas, matračus un gultasveļu, kas esot tāda pati kā pieczvaigžņu viesnīcās.

Rotari klubu palīdzību saņēmusi arī Apriķu pamatskola. Tur atjaunota daļa virtuves aprīkojuma, bet pats lielākais prieks ir par galda piederumiem un spoži baltajiem traukiem.

„Man jau ir sajūta, ka nav skolas ēdnīca, bet gan varam uzklāt kā glaunā kafejnīcā vai restorānā,” priecājas Apriķu pamatskolas pavāre

Sarmīte Lapene. Kā atzīst Lažas pagasta pārvaldes vadītāja Māra Vētra, tad pašiem nopirkt šādus traukus vai jaunas gultas nebūtu pa kabatai. Tagad varēs pašu līdzekļus atvēlēt citiem daudz nepieciešamākiem darbiem.

„Nākamgad mēs turpināsim šādu sadarbību. Ir plānots palīdzēt iekārtot Lažas internātskolas guļamistabas, bet Apriķos iekārtot bērnu laukumu, sarūpēt sporta inventāru,” sola Rīgas Rotari kluba biedre Inese Priedniece.

Lažas pagasta skolās īstenotais projekts Rīgas Rotari klubam ir pirmais Kurzemē. Līdz šim palīdzību saņēmusi Cēsu sanatorijas Meža skola un Seces bērnudārzs.

„Rīgas Rotari kluba filozofija - meklēt projektus, kur palīdzība būtu nepieciešama lauku bērniem vai veciem cilvēkiem,” saka Rīgas Rotari kluba prezidents Uldis Ķinis.

Bet Karlskugas Rotari kluba prezidente Velta Ciparsone stāsta par pašu morālo ieguvumu: „Gandarījums ir liels, bet ne jau materiālais, bet gan prieks un iedvesma, ko devuši mūsu projekti.”

Latvijā darbojas 20 Rotari klubi, kas sadarbībā ar ārvalstu klubiem, īsteno labdarības projektus, palīdzot cilvēkiem ikdienā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti