Dienas ziņas

Grūtības pārdot SIA "Liepājas tramvajs" vecos vagonus

Dienas ziņas

(Zīmju valodā). Dienas ziņas

RNP izsūtījis labotos rēķinus

«Rīgas namu pārvaldnieks» izsūtījis rīdziniekiem labotos rēķinus

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

"Ar šo paziņojam, ka esat saņēmis koriģētu 2023. gada februāra pārvaldīšanas un saņemto pakalpojumu rēķinu." Ar šādu piebildi rotātus rēķinus rīdziniekiem izsūtījis "Rīgas namu pārvaldnieks" (RNP). Tiem, kuri lieto e-pakalpojuma vortālu "e-pārvaldnieks", rēķinus vajadzētu būt jau saņēmušiem. Tiem, kuri gaida drukāto versiju savā pastkastītē, vēl dažas dienas jāapbruņojas ar pacietību. Kļūda pagājušajā nedēļā radusies, modernizējot sniegto pakalpojumu.

Pagājušā nedēļā apmēram 35 tūkstoši rīdzinieku saņēma kļūdainus rēķinus, kuri radušies RNP apjomīgas digitalizācijas procesā. Plāns ir jau no pavasara iedzīvotājus savos rēķinos detalizēti informēt par dažādām izmaksu pozīcijām. Viens no iemesliem šādai iecerei ir pērn veiktais pētījums, kas liecina, ka, šķirojot atkritumus, iedzīvotājiem būtu iespējams ietaupīt. Uz vidējas 30 dzīvokļu mājas Rīgā rēķina gadā ietaupījums lēšams ap 1000 eiro, kas būtu nepilni trīs eiro mēnesī vienam dzīvoklim. Lieki tēriņi rodas arī, piemēram, automašīnas noparkojot, kur nu pagadās, tādējādi traucējot atkritumu izvedējam.

"Viņš ierodas adresē, tiek iztērēti gan cilvēkresursi, gan degviela, gan šis braukšanas laiks, un atkritumi netiek izvesti, veidojas pārkrāvumi. Patiesībā tie ir kaimiņi, kas ir ļoti neuzmanīgi novietojuši transportlīdzekļus, līdz ar to tas veido šo soda naudu," klāstīja RNP pārstāve Una Grenevica.

Tomēr ar radušos jucekli rēķinos neapmierināts ir "Saskaņas"  frakcijas vadītājs Konstantīns Čekušins, kurš jautājuma izskatīšanu virzījis Rīgas domes Mājokļu un vides komitejā.

"Mums vajag zināt visu situāciju, kas rīdziniekus sagaida. Šo summu viņi sagaidīs savos rēķinos vai ne? Pagaidām mēs šādu informāciju neesam saņēmuši," sacīja Čekušins.

Samulsuši šķiet arī rīdzinieki:

Līvija: Nē, nē, nav vēl. Pagājušajā mēnesī bija jau septiņpadsmitajā. Šodien divdesmit pirmais, bet vēl nav.

Konstatīns: Gaidu pagaidām labojumu par šo mēnesi.

Irina: Tur bija "bioatkritumi", tāda jauna pozīcija, agrāk tādas nebija. Visi prasām, par ko tas bija? Lapu nav, nekā nav, bet rēķins ir.

Ludmila: Es savējo internetā jau apmaksāju, bet saprotu, ka būs kaut kāda korekcija.

Tos, kuri kļūdainos rēķinus jau apmaksājuši, uzņēmumā mierināja – nauda nekur nepazudīs. Pārmaksa tiks atrēķināta no nākamā mēneša rēķina. Taču, ja ir vēlme iztērētos līdzekļus atgūt savā kontā, tad jāiesniedz rakstisks iesniegums RNP. Portāla "e-pārvaldnieks" lietotājiem jaunie rēķini ir pieejami jau šodien, savukārt tiem, kuri gaida rēķinu drukātās versijas, varētu nākties paciesties līdz šīs nedēļas nogalei.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti