Panorāma

Aicina Rīgā novākt totalitārisma seku slavinošos pieminekļus

Panorāma

Panorāma

Kļūdas dēļ RNP atsauc janvāra rēķinus

«Rīgas namu pārvaldnieks» atsauc janvāra rēķinus, jo daļā ieviesusies kļūda

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 3 mēnešiem.

No dažiem līdz pat 80 eiro – tik lielu summu savā komunālo maksājumu rēķinā par janvāri ieraudzīja daļa rīdzinieku. Lielās summas ierakstītas pretī ailītei "bio atkritumu jeb lapu un zāles izvešana". Piektdien, 17. februārī, "Rīgas namu pārvaldnieks" atsauca visus janvāra rēķinus, atvainojās klientiem un jauno ailīti rēķinā nodēvēja par sistēmas kļūdu.

Iedzīvotāji, saņemot šos rēķinus, bija šokā gan par summu, gan par to, ka par nopļautās zāles izvešanu naudu iekasē ziemā.

Rīdziniece Elzas kundze atzīst, ka komunālie rēķini pieaug katru mēnesi. "Viņi mūs nožmiegs, tos pensionārus  nožmiegs!" satraukusies ir Elzas kundze.

Par komunālajiem maksājumiem viņa maksā pusi no savas pensijas. Ar šausmām gaida, cik liela daļa vēl būs klāt par lapu un zāles izvešanu.

Netālu esošajās mājās rēķini par bio atkritumiem ir dažādi – vienam ap 4 eiro, citam 25 eiro par vienistabas dzīvokli, kādam citam – 80 eiro.

Rekordists ir Dmitrijs – viņam rēķins par atkritumu izvešanu ir 24 eiro, bet par lapām – divas reizes vairāk.

"Bio atkritumu izvešana... 54 eiro. Sāku iedziļināties, kas tas ir. Izrādījās, mums jāizved lapas no pagalmiem," stāstīja rīdzinieks Dmitrijs.

Lapu kalni pagalmos gan redzami, taču šie 54 eiro Dmitrijam jāmaksā nebūs. Tāpat kā pārējiem aptuveni 35 000 "Rīgas namu pārvaldnieka" klientu, kas saņēmuši, kā izrādās, kļūdainus rēķinus. 

"Mēs atvainojamies visiem mūsu klientiem, šeit nav runa par to, kuram ir tā kļūdainā daļa, kuram ne. Tiek apturēta visu rēķinu pieejamība un pārbaudīti visi rēķini. Jo daļai klientu ir parādījusies ailīte, kurai tur nebija jābūt," skaidroja SIA "Rīgas namu pārvaldnieks" pārstāvis Krists Leiškalns.

"Šeit ir nostrādājis tehnoloģiskais un cilvēciskais faktors. Tā ir kļūdaina aile," sacīja Leiškalns.

Rēķinos šo aili izņems un summu pārrēķinās. Nākamās nedēļas sākumā labotie rēķini būs gatavi. Uzņēmumā skaidro, ka par lapu izvešanu, protams, būs jāmaksā, bet rudenī. Par zāli – vasarā.

"Ja mēs skatāmies uz jebkuru teritoriju – ja kopjam, zaļā masa ir jāizved. Privātmāju īpašnieki to labi zina. Protams, jautājums, cik daudz ir koku un kā tas tiek darīts. Bet mēs par visu informēsim savlaicīgi. Ziņosim," solīja Leiškalns.

Turpmāk rēķinā būšot daudz detalizētākas sadaļas. Atšifrējot, par ko cilvēks maksā un cik. Arī par zāles savākšanu un lapu izvešanu. Tieši šāds darba variants bijis izstrādāts un tā radās kļūdainie rēķini, kas izsūtīti iedzīvotājiem, satracinot jau tā strauji augošo izmaksu nomocītos cilvēkus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti