Panorāma

Beidzies pasākums "Par atbrīvošanos no padomju mantojuma"

Panorāma

Panorāma

RD deputāts M. Kossovičs tiesā liecina par kukuļa piedāvājumu

Rīgas domnieka kukuļošanā vainotā aizstāvis: Kukuli nevar dot par to, kas nav atļauts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Vienā no pēdējā laika skaļākajām kukuļošanas krimināllietām piektdien, 20. maijā, tiesā liecības sniedza Rīgas domes deputāts Mārtiņš Kossovičs ("Par!/Progresīvie"). Viņš tiesai niansēs klāstīja, kā ticies ar uzņēmēju Igoru Trubko, kurš esot Kossovičam izteicis dažādus piedāvājumus par "Rīgas namu pārvaldnieka" saimniecības pārņemšanu. Aizstāvība uzskata, ka šādu pārņemšanu likums nepieļauj, tāpēc kukuli par to nemaz nevarot dot.

Rīgas domes frakcijas "Par!/Progresīvie" vadītājs Kossovičs ir galvenais liecinieks krimināllietā par viņam it kā piedāvātu kukuli kopumā vairāk nekā divu miljonu eiro apmērā. Piedāvājumu izteicis uzņēmējs Igors Trubko, ar kuru sarunas Kossovičs vairākus mēnešus veda Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) eksperimenta ietvaros. Trubko vainu noliedz.

"Saka, ka viņš it kā piedāvājis kaut ko izdevīgu Rīgai, nevis man personiski. Būs interesanti pavērot, piemēram, kādā veidā tas piedāvājums, kaut vai tāds neliels avansiņš 10 000 eiro skaidrā naudā sākumā būtu labums Rīgai," sacīja Kossovičs.

Iztaujāšanu aizstāvība sāka nevis ar kukuļošanu, bet gan Kossoviča zināšanu pārbaudi par "Rīgas namu pārvaldnieka" funkcijām un tiesībām. Advokāts Normunds Šlikte uzsvēra, ka mērķis esot pierādīt, ka Rīgas ēku apsaimniekošanas pārņemšana, par ko it kā piedāvāts kukulis, nav iespējama.

"Saprotiet, uz Marsa nodibināt koloniju Rīgas domei nākošgad ir vairāk iespējams, manā ieskatā, nekā nodot koncesijā mājas," sacīja Šlikte.

Savukārt pēc tam sīki tika iztirzātas Kossoviča un Trubko tikšanās – kurš kuriem sarunu tematiem bijis iniciators, vai Kossovičs nav kukuļošanu pats provocējis un kā tieši iespējamais kukulis ticis piedāvāts.

Kossovičs: Vai šādi, vai šādi? Es tiešām nezinu niansēs. Tika ar pirkstiem parādīts divnieks un pateikts čukstus "sešas nulles".

Šlikte: Šitā tieši, ja? Ar delnas pusi jūsu pusi, ja?

Kossovičs: Nē, vai šitā, vai šitā, es tiešām neatceros to.

Trubko: Pirmām kārtām es nekādus pirkstus nerādīju. [..] Ja cilvēks melo, lai turpina melot.

Latvijas Televīzija: Un to "sešas nulles klāt" arī neteicāt?

Trubko: Šeit pagaidām liecības notiek, cilvēki apkārt staigā. Beigsies liecības, varbūt varēsim ko plašāk stāstīt.

Pagaidām Kossoviču pratināja tikai apsūdzēto puse, savukārt tuvākajās tiesas sēdēs savus jautājumus varēs uzdot arī prokurore.

KONTEKSTS:

KNAB pērn decembra vidū rosināja prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par iespējamu 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Kossovičam. Tāpat KNAB rosināja turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu pret juridisko personu, kuras interesēs kukulis piedāvāts, informēja birojā. KNAB iepriekš Latvijas Televīzijai (LTV) pastāstīja, ka sarunas par kukuli notikušas 2021. gadā no marta līdz augustam. 

Rīgas domes deputāts LTV raidījumam "De facto" stāstīja, ka Trubko cītīgi mēģinājis veidot attiecības: vizinājis ar taksi, cienājis ar ēdieniem un dzērieniem glaunākajā Bolderājas kafejnīcā un solījis savas asociācijas avīzē pirms vēlēšanām reklamēt "Progresīvos". Savukārt apgūt kukuli uzņēmējs piedāvājis radoši – Kossovičam būtu jānopērk nolaisti nekustamie īpašumi, ko Trubko firmas tad par velti atjaunotu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti