Panorāma

Darbs klātienē – tagad tikai ar Covid-19 sertifikātu

Panorāma

Pretestībai padomju okupācijas režīmam taps piemineklis

Ziņo par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvājumu

KNAB rosina apsūdzēt personu par 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domniekam Kossovičam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

13. decembrī Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) rosinājis prokuratūrai uzsākt kriminālvajāšanu pret fizisku personu par iespējamu 2,1 miljona eiro kukuļa piedāvāšanu Rīgas domes deputātam Mārtiņam Kossovičam ("Par!/Progresīvie"). Tāpat KNAB rosināja turpināt piespiedu ietekmēšanas līdzekļu piemērošanas procesu pret juridisko personu, kuras interesēs kukulis piedāvāts, informēja birojā.

Trešdienas pēcpusdienā sasauktajā preses konferencē Rīgas domes frakcijas "Par!/Progresīvie" vadītājs Kossovičs pavēstīja, ka kukulis ticis piedāvāts viņam.

"Jā, man tika piedāvāts kukulis. Ja man vai kādam citam politiķim piedāvā kukuli, tad pareizā rīcība ir tikai viena – uzreiz informēt par to KNAB, sadarboties un sniegt visu informāciju. Diemžēl man tiešām jāapbēdina, ka es nevaru atklāt visas šīs detaļas," atzina Kossovičs.

Rīgas domes deputāts Kossovičs ir domes lielākās frakcijas "Par!/Progresīvie" vadītājs. Viņaprāt, tas bijis iemesls, kāpēc kukulis piedāvāts tieši viņam.

Rīgas domes frakcijas "Par/Progresīvie" vadītājs Mārtiņš Kossovičs
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Domnieks norādīja, ka neizpaust sīkāku informāciju apsolījis tiesībsargājošajām iestādēm – gan KNAB, gan Ģenerālprokuratūrai.

"Man ir svarīgi, lai šī lieta izbeigtos ar rezultātu un iespējamie vainīgie saņemtu tiešām taisnīgu sodu. Tāpēc es ļoti atvainojos, – tiesībsargājošās iestādes man lūdza vairāk par šo lietu nekomentēt," norādīja Rīgas domes deputāts.

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka Latvijas Radio apstiprināja, ka KNAB lietu nodevis prokuratūrai.

Prokuratūras pārstāve Aiga Eiduka
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Viņa informēja, ka šobrīd prokuroram pēc likuma desmit dienu laikā jālemj par lietas tālāku virzību, proti, vai par apsūdzību uzrādīšanu vai lietas nosūtīšanu atpakaļ pirmstiesas izmeklēšanas iestādei izmeklēšanas turpināšanai, vai šo konkrēto lietu izbeigt.

KNAB pirmstiesas izmeklēšanā iegūtie pierādījumi liecina, ka fiziskā persona, būdama akciju sabiedrības valdes priekšsēdētājs, piedāvāja Rīgas domes deputātam kukuli 2,1 miljonu eiro apmērā, lai fiziskās personas pārstāvētais uzņēmums uzvarētu koncesijas konkursā un pārņemtu daļu no cita namu apsaimniekošanas uzņēmuma apsaimniekotām mājām.

Pirmstiesas izmeklēšanas laikā KNAB arī konstatēja, ka fiziskā persona norādīja amatpersonai, kādi būtu juridiskajai personai labvēlīgi koncesijas konkursa nolikuma nosacījumi.

Par kādiem tieši īpašumiem ir runa, KNAB neatklāja, tāpat netiek pateikts, kādu uzņēmumu kukuļdevējs pārstāvējis.

Birojs Latvijas Televīzijai pastāstīja, ka sarunas par kukuli notikušas šogad no marta līdz augustam. Tas, ka piedāvātājs vadījis akciju sabiedrību, nevis SIA, liecina, ka runa varētu būt par uzņēmuma "Rīgas namu apsaimniekotājs" vadītāju Igoru Trubko. Viņš martā publiski piedāvāja Rīgas domei pārņemt daļu "Rīgas namu pārvaldnieka" apsaimniekoto ēku kā "eksperimentu". Kukuļa piedāvāšanu Trubko noliedza.

"Saprotiet, es konsultēju vairākas personas. Par šo tēmu, ja es būtu ar kādu kaut ko runājis, es arī nedrīkstētu kaut kādu papildu informāciju sniegt," teica Trubko.

Birojs norādīja, ka lieta pirms divām dienām nosūtīta uz prokuratūru kriminālvajāšanas uzsākšanai pret vienu fizisku personu. Izmeklēšanai pieticis ar dažiem mēnešiem tāpēc, ka deputāts sadarbojies. Turpmāk prokuratūrai kā procesa virzītājam jālemj par krimināllietas virzību.

"Ļoti veiksmīgi noreaģēja uz izteikto piedāvājumu un arī informēja tiesībsargājošās iestādēs.

Līdz ar to birojs noreaģēja uz šo informāciju, spēja iegūt pierādījumus," sacīja KNAB priekšnieka vietniece Ineta Cīrule.

Gandarījumu par Kossoviča rīcību pauda Rīgas mērs Mārtiņš Staķis. Viņš arī teica – par "Rīgas namu pārvaldnieka" privatizāciju, kas namus nodotu privātiem apsaimniekotājiem, nevarot būt ne runas.

KNAB norādīja, ka pēdējā mēneša laikā šī ir jau otrā iestādes sekmīgi izmeklētā krimināllieta, kas nodota prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai un kurā figurē informācija par mēģinājumiem kukuļot Rīgas domes deputātus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti