Nakts ziņas

Turpina Ekonomisko noziegumu tiesas izveidi

Nakts ziņas

Saeima galīgajā lasījumā izskata nākamā gada budžetu

O. Burova krēsls "Z-torņu" ēnā

Rīgas būvvalde vēlas «Z-torņu» nesošo konstrukciju ekspertīzi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 7 mēnešiem.

Pārdaugavā uzceltajiem "Z-torņiem" –  daudzstāvu dzīvojamajai un biroju ēkai – nepieciešama visaptveroša nesošo konstrukciju ekspertīze, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas sēdē trešdien, 6. novembrī, sacīja Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs. Domes komitejas deputāti bija vienisprātis par šādas ekspertīzes nepieciešamību.

Rīgas būvvalde vēlas «Z-torņu» nesošo konstrukciju neatkarīgu ekspertīzi
00:00 / 03:04
Lejuplādēt
Pirms lemt par trīsdesmitstāvīgās "Z-torņu" augstceltnes Pārdaugavā nodošanu ekspluatācijai, ēkai nepieciešama neatkarīga ekspertīze – uzrunājot Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputātus, sacīja galvaspilsētas būvvaldes vadītājs Vircavs. Iepriekš viņš paziņoja, ka uz būvvaldi tiekot izdarīts spiediens, pieprasot ēku nodot ekspluatācijā. Pie spiediena izdarītājiem Vircavs pieminējis arī Rīgas mēru Oļegu Burovu ("Gods kalpot Rīgai"), kuram par situāciju sūdzējušies projekta attīstītāji.

 

Vircavs deputātiem trešdien, 6. novembrī, Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja ārkārtas sēdē norādīja uz vairākām lietām, kuru dēļ ēku par apdzīvošanai nododamu nevarot nosaukt. Proti, sadzīves kanalizācija uzbūvēta ar trūkumiem un būvniecības procesā sabojāts pilsētas lietusūdens kanalizācijas kolektors zem Daugavgrīvas ielas. Šo un citu problēmu dēļ būvvalde nevarot dot pozitīvu atzinumu.

Vircavs norādīja arī, ka patlaban ekspertīze veikta 28 atsegtajiem nesošo konstrukciju elementiem.

Taču būvvaldes rīcībā nav informācijas par to, kādā kvalitātē ir vēl 83 nesošo konstrukciju elementi. Tiem ekspertīze nav veikta.

Ilgo būvniecības gadu laikā būvei daudzreiz mainījušies būvniecības procesa dalībnieki, tāpēc nav skaidrs, kurš tieši par kuriem konstrukcijas elementiem ir atbildīgs, norādīja būvvaldes vadītājs.

Gan Vircavs, gan Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas deputāti piekrita, ka drošība ir pirmajā vietā un ēkai nepieciešama neatkarīga ekspertīze. Deputāts Olafs Pulks ("Vienotība") sacīja, ka pilsēta ir ieinteresēta investīciju piesaistē, taču svarīga ir arī pilsētnieku drošība.

Deputāti arī kritiski izteicās par Rīgas mēru Burovu, kurš, pēc Vircava vārdiem, uz būvvaldi izdarot spiedienu, lai objektu nodotu ekspluatācijā. Burovs gan tam nepiekrīt, sakot – ar projekta attīstītājiem un citām lietā iesaistītajām pusēm ticies, taču spiedienu uz būvvaldi nav izdarījis.

Rīgas domes Pilsētas attīstības komiteja ārkārtas sēdē trešdien sasaukta pēc domes opozīcijā esošās partijas "Vienotība" frakcijas deputātu Pulka un Vilņa Ķirša pieprasījuma, lai vērtētu Burova iespējamo mēģinājumu pretlikumīgi ietekmēt būvvaldes darbu.

Mēra atstādināšanu neviens pagaidām nepieprasa. Opozīcijas frakcijas ļauj domes koalīcijai pašai plosīt sevi no iekšienes.

"Kas attiecās uz Vircava kunga aicinājumu izvērtēt domes priekšsēdētāja atbilstību amatam – to es pāradresēju tiem kolēģiem, kas viņu šajā amatā ievēlējuši – jūs tad paši izvērtējiet vai viņam uzticaties vai nē," sacīja Pulks.

"Mēs visu rītu vingrojam ar šo situāciju un cenšamies saprast, kā rīkoties domes opozīcijai. Viņi meklē kaut vienu iemeslu, lai nerosinātu priekšsēdētāja demisiju. Un pozīcijas, koalīcijas deputātiem arī nepieciešami iemesli, lai attaisnotu šo situāciju un aizsargātu savu priekšsēdētāju," sprieda Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētājs Aleksejs Rosļikovs.

Burovs uz komitejas sēdi nebija ieradies. Koalīcijas pārstāvji pagaidām izvairās vērtēt mēra rīcību "Z-torņu" lietā un cer tuvākajā laikā saņemt viņa skaidrojumu par notikušo.  Mērs esot lūdzis iesaistītajiem sagatavot atzinumus par būvi. Savukārt "Z-torņu" attīstītāji vērsušies tiesībsargājošajās iestādēs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti