Dienas notikumu apskats

Saeimas komisijās neatbalsta labāku izdienas pensiju KNAB vadītājam

Dienas notikumu apskats

Portāls „Tvnet” pārsūdzēs tiesas spriedumu strīdā ar Latvijas Nacionālo operu un baletu

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Loginovs iesniedz atlūgumu

Rīgas brīvostas pārvaldnieks Loginovs iesniedz atlūgumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 4 mēnešiem.

Rīgas brīvostas pārvaldes vadītājs Leonīds Loginovs trešdien, 25.janvārī, iesniedzis atlūgumu, lūdzot sevi atbrīvot no darba ar 10.martu.

 

Turību nodrošinājušais Loginovs nolēmis doties pensijā

Atlūgums pieņemts, un brīvostas pārvaldei līdz 22.februārim būs jāizstrādā mehānisms, kā izraudzīties nākamo brīvostas vadītāju.

"Šodien valdes sēdē Loginova kungs iesniedza atlūgumu, ar kuru informēja, ka 10.martā atstāj ostas pārvaldnieka amatu.

Viņš to pamatoja ar to, ka viņš no decembra divdesmitajiem datumiem ir oficiāls pensionārs un uzskata, ka ir pienācis laiks doties pelnītā atpūtā," skaidroja Rīgas vicemērs un brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks.

"Valde uzdeva administrācijai līdz nākamās valdes sēdei februārī sagatavot attiecīgu priekšlikumu par to, vai mēs meklējām kādu firmu, kas ir profesionāla kandidātu atlasē vai arī mēs rīkosim konkursu. Par to valde lems februāra sēdē," norādīja Ameriks.

Rīgas vicemērs un Rīgas Brīvostas valdes priekšsēdētājs Andris Ameriks skaidro Loginova atkāpšanās iemeslus
00:00 / 00:58
Lejuplādēt

Taču Ameriks neslēpa apmierinātību ar Loginova veikumu. "Neviens cilvēks un viņa darbs nav bez trūkumiem un kritikas.

Taču es domāju, ka Loginovs savas darbības laikā ir pacēlis Rīgas ostu tajā konkurētspējas līmenī, ka šodien mēs esam viena no lielākajām Baltijas jūras ostām," Loginovu uzteica Ameriks.

63 gadus vecais Loginovs Rīgas brīvostas pārvaldnieks ir kopš 1998. gada pavasara. Ar vairāk nekā 110 000 eiro gada atalgojumu viņam izdevies gandrīz 50 000 eiro iekrāt un turēt skaidrā naudā, vēl virs 150 000 eiro noglabāt bankās, kā arī sagādāt piecas dārgas vieglās mašīnas, kuteri, kvadraciklus, motociklu un dažus nekustamos īpašumus. Amatpersonas deklarācijā pirms gada Loginovs norādījis arī 40 000 eiro pensijas ieņēmumus.

Krūmiņa: Loginova pārkāpumi ir jāvērtē kriminālatbildības līmenī

Tomēr pēdējos gados Rīgas brīvosta piedzīvojusi strauju kravu apjoma kritumu.

Pats Loginovs to saistījis nevis ar savu darbu, bet Valsts kontroles revīzijām un paziņojumiem par atrastām nelikumībām brīvostā. Kā norāda valsts kontroliere Elita Krūmiņa, pēdējos gados revidenti brīvostā veikuši trīs revīzijas.

"Es uzskatu, ka pārkāpumi ir būtiski - gan finansiāli, gan pārkāpumu atbildības vērtēšanas ziņā. Ne jau pēc katras revīzijas mēs informējam prokuratūru un policiju par pārkāpumiem, kas, mūsuprāt, jau ir vērtējami kriminālatbildības jomā. Protams, ka ostas pārvaldniekam ir liela loma labas pārvaldības nodrošināšanā," norāda Krūmiņa.

Valsts kontroliere neslēpj, ka pati nekad nav sastapusi Loginovu aci pret aci, jo, piemēram, Saeimā viņš savu nostāju vairījies skaidrot.

Nav bijis gods sastapt Loginova kungu, jo viņš nekad nav ieradies uz Saeimas komisijas sēdēm. Viņa attieksmi es varu uzzināt tikai no medijos paustā," saka Krūmiņa.

Pagaidām līdz tiesai tikts ar vienu krimināllietu par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu, veicot nelikumīgus ziedojumus un prettiesiski izmaksājot prēmijas. Pirmā instance Loginovu attaisnoja.

Uzteic Loginova lēmumu pamest ostu

Loginova lēmumu pamest brīvostu uzteic biedrības “Baltijas asociācija – transports un loģistika” prezidente un bijusī brīvostas valdes locekle Inga Antāne.

"Kas zina - varbūt tā ir iespēja paskatīties uz Rīgas brīvostas pārvaldi kopumā? Laba pārvaldība saprotamā veidā ir svarīga komersantiem, jo tad ir vieglāk investoriem - kā viņiem rīkoties, ar ko viņiem runāt! Liela nozīme būs satiksmes ministram, kuram šo procesu vajadzētu uzraudzīt ļoti filigrāni un turēt roku uz pulsu, lai lēmums būtu pieņemts valsts un Rīgas brīvostas interesēs," sacīja Antāne.

Atbilstoši likumam ostas pārvaldnieku amatā ieceļ ostas valde pēc saskaņošanas ar satiksmes ministru. Satiksmes ministrs Uldis Augulis (ZZS), kurš atrodas darba vizītē Baltkrievijā, komentārus solījis sniegt pēc atgriešanās Rīgā un apstākļu noskaidrošanas.

Pēdējie pārmetumi bija saistīti ar iespējamiem pretlikumīgiem ziedojumiem un prēmijām, taču šajā lietā tiesa par dienesta stāvokļa ļaunprātīgu izmantošanu apsūdzēto Loginovu un viņa vietnieku Aigaru Pečaku attaisnoja.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti