4. studija

Cik nevainīgas patiesībā ir visparastākās "nokasāmās" loterijas biļetes?

4. studija

Ceturtā studija

Kādas izmaiņas sola Rīgas sabiedriskā transporta biļešu reforma?

Rīga plāno ieviest pasažieriem elastīgāku sabiedriskā transporta biļešu sistēmu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 7 mēnešiem.

Līdz ar sabiedriskā transporta biļešu cenu reformu Rīga plāno ieviest arī elastīgāku biļešu sistēmu. Līdzšinējā sistēma 2019. gadā maksāja pat 22 miljonus eiro, bet pēdējos gados ir novērots būtisks kritums – šogad pašvaldība tai velta nedaudz virs diviem miljoniem eiro. Tā ziņo vicemērs Vilnis Ķirsis ("Jaunā Vienotība").

Ķirsis skaidroja, ka būtisks ieguldījums tam ir jaunam uzturētājam, kas ir "Rīgas satiksme". Līdz šim gadam e-talonu sistēmu apkalpoja uzņēmums "Rīgas karte", kura laikā izmaksas bija pat 22 miljoni eiro. Lai gan sistēma tagad ir sakārtota, iekārtas jau ir novecojušas. Tāpēc pašvaldība plāno iepirkumu jaunai sistēmai. 

Vilnis Ķirsis par plānoto biļešu sistēmu
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Ķirsis stāstīja: ""Rīgas satiksme" pirktu tādu pašu sistēmu, kā ir Tallinā vai Londonā. [Tā ir] Mākonī bāzēta informācijas pieeja. Tas nozīmē, ka informācija par katru pasažieri glabājas kaut kur internetā, un ir pilnīgi vienalga, kādā veidā tu pie tā mākoņa piekļūsti – var piekļūt ar bankas karti, ar savu ID karti, mobilo telefonu. Šobrīd e-talonu sistēma ir tāda, ka visa informācija glabājas tanī kartē, un, ja tu to pazaudē, tad tev jāiet taisīt jauna. Savukārt, ja ir mākonī bāzētā sistēma, tad tu tikai ar pāris klikšķiem uzspied, un viss ir izmainījies."

Lai ieviestu jauno kārtību, domei vispirms jāsagaida Finanšu ministrijas lēmums, kas izņēmuma kārtā biļešu sistēmu ļautu nereģistrēt kā kases aparātu, skaidroja Ķirsis, norādot, ka tāda kārtība ir "Pasažieru vilcienam". Pretējā gadījumā jaunā kārtība pašvaldībai izmaksās pārāk dārgi.

KONTEKSTS:

Rīgas domes Satiksmes komiteja atbalstījusi Rīgas sabiedriskā transporta biļešu reformu, kas paredz viena brauciena biļeti aizstāt ar laika biļeti, vienlaikus būtiski izdevīgākas kļūs mēnešbiļetes.

Jauno biļešu sistēmu plānots ieviest no šī gada 31. decembra. Tas tiek darīts ar nolūku, jo gadu mijā Rīgā sabiedriskais transports ir bez maksas. Līdz ar to tikšot iegūtas trīs naktis, kuru laikā visās biļešu tirdzniecības vietās varētu pagūt ievadīt jaunos datus, un no 2. janvāra jaunā sistēma varētu sākt strādāt.

Gala lēmums par "Rīgas satiksmes" biļešu cenu reformu jāpieņem Rīgas domes sēdē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti