Panorāma

Transtauksskābes

Panorāma

Ar «Vienotību» saistīta firma lidostas konkursā

Rīgā mainīs tūkstošiem adrešu

Rīgā mainīs tūkstošiem adrešu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem un 2 mēnešiem.

Nākamo divu gadu laikā vairāki tūkstoši Rīgas iedzīvotāju no rīta pamodīsies citā adresē, nekā būs aizmiguši. Vēloties sakārtot adrešu haosu, kas valda daudzviet galvaspilsētā, Rīgas būvvalde sākusi mainīt ielu nosaukumus un ēku numurus vietās, kur esošās adreses ir maldinošas vai grūti atrodamas.

 

Tādiem dienestiem kā ātrā palīdzība, ugunsdzēsēji un policija, dodoties pie nelaimē nonākuša cilvēka, no svara ir katra minūte. Bet adrešu atbilstība realitātei pēdējoreiz vētīta 1939.gadā. Kopš tā laika ēkas celtas un nojauktas, klāt nācis arī daudz ielu. Tas novedis pie mulsinošām adresēm.

„ Sanāk pat divas Aviācijas (ielas). Jā. Man šeit ir reāli sanācis apstāties un domāt”, saka Aigars Putnis, kurš strādā par ātrās palīdzības šoferi septiņus gadus. Daudz nesaprotamu adrešu jau ielāgots, bet izsaukumi uz atsevišķām vietām joprojām nozīmē galvassāpes.

„ Kur ir ielu pārrāvumi bijuši. Aglonas iela, piemēram. Viņa sākas, pēkšņi aiziet pa labi un pa kreisi ielas. Iela beidzas, turpinājuma nav. Ir pāris, kur es piekrītu, ka ir jūklis un vajag sakārtot. Viennozīmīgi, tas ir papildu stress, jo tas ir laiks,” skaidro šoferis.

Rīgas būvvalde nule ķērusies pie situācijas labošanas, cenšoties izskaust neskaidrības, bet lielais izmaiņu vilnis gaidāms, sākot no jūnija.

Bolderājas kartē ar dzeltenu apzīmētas tās adreses, kuras nāksies mainīt – un to nav mazums. Divu gadu laikā visā Rīgā tiek plānots koriģēt 8-10 tūkstošus adrešu. Tas ietvers gan numuru maiņu uz namiem, gan ap 140 ielu pārdēvēšanu. Adrešu haoss vērojams visā Rīgā, tostarp centrā, bet sāks ar Pārdaugavu.

Piemērs: Ziepniekkalns. Māja Valdeķu ielā 54, korpuss 2. Pati Valdeķu iela gan atrodas tur, tālumā. No šejienes to lāga pat nevar saskatīt. Šādā veidā piešķirta adrese ir maldinoša. Tieši tādēļ Rīgas būvvaldes īstenotā adrešu maiņa attieksies arī uz šo ēku. Un, visticamāk, tai tiks piešķirta daudz tuvāk esošās Ēbelmuižas ielas adrese.

Visi uzrunātie atzīst – nezinātājam izstāstīt ceļu līdz savai mājai ir ļoti grūti. Taču par to, vai adreses maināmas, viedokļi nesakrīt.

„Domāju, ka adreses var mainīt, jo mums rajonā sanāk tikai divas ielas – Ozolciema un Valdeķu. Ļaudis maldās, taksometri nevar atrast. Ja no veikaliem ko pasūti – neviens nevar adresi  atrast. Ļoti sajaukts pie mums,” saka Jeļena. Bet Anna nepiekrīt: „Domāju, ka ne. Pierasts jau, ka ir tā pati adrese. Tā jau galvu jauc cilvēkiem.”

Jaunās ielu nosaukumu plāksnes izgatavos par pašvaldības naudu, taču privātmāju numuru zīmes cilvēkiem būs jāpērk pašiem. Valsts zemes dienestā informāciju nomainīs automātiski un bez maksas, un papīra formāta zemesgrāmata adreses maiņas dēļ nebūs speciāli jāizņem no jauna.

„Izņēmums ir juridiskām personām saistībā ar Uzņēmumu reģistru. Tur gan ir juridiskām personām jāgriežas ar iesniegumu, lai aktualizētu informāciju uzņēmumu reģistrā, kā to paredz likumdošana,” skaidro Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs Inguss Vircavs.

Par adrešu maiņu notiks arī publiskās apspriešanas. Visu informāciju būvvalde sola publicēt savā mājaslapā, turklāt no jūnija sāks darboties interneta rīks, kurā katrs Rīgas iedzīvotājs, ievadot savu adresi, varēs uzzināt, vai un kādas pārmaiņas viņu gaida. Tikmēr ātrās palīdzības autovadītāji aicina adreses mainīt tikai tur, kur tas tiešām lietderīgi, jo masveida ielu nosaukumu un numuru maiņa radīs jaunu apjukumu.

 


 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti