Dienas ziņas

Gruzijā turpinās opozīcijas protesti

Dienas ziņas

Īsteno cukurvistiņu saglābšanas programmu

Rēzeknē pieprasa bezmaksas ēdināšanu bērnudārzos

Rēzeknē vecāki prasa bezmaksas ēdināšanu visiem bērnudārzu audzēkņiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Rēzeknes vecāki, kuru bērni apmeklē pilsētas bērnudārzus, vērsušies pie domes deputātiem ar lūgumu nodrošināt brīvpusdienas visiem bērnudārzu bērniem. Pašlaik esošā vecāku maksa – 47 eiro mēnesī – ir visaugstākā Latgales reģionā, un tās atcelšana kļūtu par labu atspaidu vairākām pilsētas ģimenēm, pausts vēstulē. Pašvaldības deputāti norāda, ka sakarā ar pieaugošajām izmaksām citās budžeta pozīcijās rast papildu finansējumu visu pirmsskolas vecuma bērnu ēdināšanai nebūs iespējams.

Vecāku iniciatīvas grupa nodevusi Rēzeknes domes deputātiem ar 571 parakstu apliecināto vēstuli, kurā aicina 2020. gada budžetā atvēlēt finansējumu bērnu bezmaksas ēdināšanai pilsētas bērnudārzos. Pašlaik maksa ir 2,13 eiro dienā jeb 46,86 eiro mēnesī. Salīdzinot ar citām reģiona pašvaldībām, piemēram, Daugavpili, kur vecāki maksā 31 eiro mēnesī, vai Preiļiem, kur atkarībā no bērna vecuma summa ir no 31 līdz 35 eiro, ēdināšanas izmaksas Rēzeknē ir vienas no augstākajām reģionā, teikts vēstulē.

"(..) Tās ir ēdināšanas izmaksas, kas gulstas uz vecāku pleciem, bet jārēķina, ka plus mīnus tāda pati summa aiziet no pašvaldības puses, lai uzturētu, to ēdienu pagatavotu un tā tālāk," teica Rēzeknes pilsētas domes Izglītības pārvaldes vadītājs Arnolds Drelings.

Pašlaik Rēzeknē ir 10 pirmsskolas izglītības iestādes, kuras apmeklē ap 1600 bērnu. Viena no tām realizē speciālo programmu bērniem ar runas traucējumiem, un šeit ēdināšanu apmaksā pašvaldība. Arī parējos bērnudārzos noteiktām bērnu kategorijām ir bezmaksas pusdienas vai tiek piemērota 50% atlaide. Kopumā šis pašvaldības atbalsts veido ap 95 000 eiro gadā.

Latgales reģionālās televīzijas aptaujātie vecāki piekrita, ka bezmaksas ēdināšana bērnudārzos kļūtu par labu atspaidu arī tām ģimenēm, kam atvieglojumi nepienākas.

Savākto parakstu skaits liecina par jautājuma aktualitāti, un vecāku vēlme dot savām atvasēm to labāko ir loģiska un pamatota, norādīja Rēzeknes pilsētas domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs ("Saskaņa"). Taču nākamā gada budžeta samazināšanās dēļ pašvaldībai nebūs līdzekļu, lai apmaksātu brīvpusdienas visiem pirmsskolas vecuma bērniem. Turklāt papildus būs nepieciešami 375 000 eiro, lai segtu pašvaldības daļu 50% apmērā brīvpusdienu nodrošināšanai 1.-4. klašu skolēniem.

Vecāku iniciatīvas grupas pārstāvis Aleksandrs Klimovs šādu deputātu rīcību sauc par sociāli neatbildīgu, pārmetot to, ka lēmuma pieņemšana notika bez jebkādām konsultācijām un diskusijām.

Kaut arī pagaidām panākt bezmaksas ēdināšanu pilsētas bērnudārzos neizdevās, vecāku iniciatīvas grupa plāno turpināt iesākto.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti