Rēzeknē turpina tiesāt balsu pircējus Zaķa labā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 8 mēnešiem.

Rēzeknes tiesa pēc vairāku mēnešu pārtraukuma pirmdien, 14.septembrī, turpinās skatīt vienu no lietām par balsu pirkšanu 12.Saeimas vēlēšanās.

Apsūdzēti par desmit vēlētāju uzpirkšanu šai lietā ir uzņēmējs un Viļānu novada domes deputāts Andris Kozulis un kāds Andrejs Sačkovskis. Apsūdzība uzskata, ka balsu pirkšana Viļānu pusē esot notikusi par labu "Vienotības" politiķim Dzintaram Zaķim, kuram ir izdevies iekļūt jaunajā Saeimā.

Saskaņā ar apsūdzību Kozulis esot pamudinājis Sakstagala pagasta iedzīvotāju Sačkovski par atlīdzību naudā piedalīties Saeimas vēlēšanās un "pārdot" savu balsi par partijas "Vienotība" sarakstu, ieliekot plus zīmi Zaķim un pārējos kandidātus izsvītrojot. Tāpat viņš esot pamudinājis Sačkovski uzpirkt arī citus vēlētājus balsot pēc šāda parauga, kā apliecinājumu atstājot pārējos vēlēšanu biļetenus, par katru šādi sarunātu balsi solot 20 eiro atlīdzību.

Pavasarī notikušajās tiesas sēdēs vairāki liecinieki atzina, ka Sačkovskis viņiem esot samaksājis par balsošanu Saeimas vēlēšanās. Pēc baumu izplatīšanās par to, ka cilvēki balsojuši par naudu, atsevišķus lieciniekus apmeklējuši policisti, kuriem viņi snieguši liecības. Dažus no viņiem Sačkovskis kopā ar savu onkuli par to piekāvuši un piedraudējuši par izrēķināšanos neziņot policijai. Liecinieki atzina, ka sākumā bijuši neizpratnē, kādēļ tikuši fiziski ietekmēti, un tikai pēc tam sapratuši, ka pie vainas bijusi viņu lielīšanās par to, ka piecus eiro vieglāk esot nopelnīt, "pareizi" nobalsojot, nevis stādot kartupeļus.

Sačkovskis savu vainu atzina pilnībā, bet Kozulis, kurš ir labs Zaķa paziņa, to noliedz. Pats Zaķis, liecinot tiesā, apgalvoja, ka panākumus vēlēšanās viņam nodrošinājuši labie darbi un ne balsu pirkšanā, ne pirkšanas organizēšanā viņš neesot piedalījies.

Jau vēstīts, ka tiesā nonākusi arī trešā lieta par balsu pirkšanu Zaķa labā - Madonas rajona tiesai nodotajā lietā par Vidzemē īstenotu vēlētāju uzpirkšanu un to nogādāšanu balsošanai Latgales apgabalā starp apsūdzētajiem ir arī bijušais Saeimas deputāts Igors Aleksandrovs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti