Dienas ziņas

Burtnieku novadā radīts īpašs deju uzvedums

Dienas ziņas

Zasas dzirnavas ver durvis apskatei

Ūdenstilpju robežjoslā būvniecība ierobežota

Rēzeknē patvaļīgi uzceltās ēkas nojaukšanu aptur īpašnieka vēršanās tiesā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Lai gan Rēzeknes novada domē bija pieņemts lēmums par ezera krastā patvaļīgi uzbūvētās ēkas nojaukšanu, tā būs jāatliek, jo īpašnieks vērsies tiesā. 

Privātīpašums ir iežogots un slēgts. Vienīgais, kas liecina, ka būves nojaukšana sākta, ir pāris nelieli caurumi lapenes jumtā. Par to, kāpēc darbi uz laiku apturēti, Rēzeknes novada dome plašāku informāciju nesniedz un no komentāriem atturas. Būvvaldes juriste Lolita Ulanova ziņu aģentūrai LETA gan paskaidrojusi, ka īpašnieks domes lēmumu apstrīdējis tiesā.

Pašlaik oficiālu apstiprinājumu tam pašvaldība nav saņēmusi, jo tiesa nav pieprasījusi vietvaras paskaidrojumus par lēmumu. Turklāt būves saimnieks arī paudis gatavību īpašumu sakārtot, ēku nojaucot.

Interviju sniegt piekrīt Valsts vides dienests (VVD) un skaidro, ka guļbūves ēku ar laipu un žogu īpašumā "Smaids" Ozolaines pagastā tā saimnieks sāka būvēt patvaļīgi jau 2013. gadā.

"Pirmkārt, nebija saņemti tehniskie noteikumi no Valsts vides dienesta. Un bija pārkāpts aizsargjoslu likuma apakšpunkts, kurā teikts, ka desmit metru platā joslā gar ezeru nedrīkst būvēt. Darbības ierosinātājs tika administratīvi sodīts par šo notikumu, mēs informējām arī būvvaldi," stāsta VVD Rēzeknes reģionālās vides pārvaldes atļauju daļas vadītāja Anita Jamščika.

Būve atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, un pašvaldības būvvalde vairāku gadu garumā nesekmīgi īpašnieku par nekavējošu būvdarbu pārtraukšanu brīdinājusi vismaz 15 reizes, uzlikts arī naudas sods. Par būtisku pārkāpumu uzskatīts arī mēģinājums apiet likumu.

"Īpašnieks, lai varētu nejaukt būvi, bija sācis uzbērt ezerā dabas resursus – smilti, lai varētu nodrošināt tos desmit metrus no ezera. Un šajā gadījumā viņš ar to uzbēršanu vairāk posta ir izdarījis ezeram," stāsta Jamščika.

Šāds pārkāpums, kad ēka uzbūvēta tik tuvu ezeram, ir rets un nebijis ne pašvaldības, ne vides dienesta pieredzē.

"Bija nelegāli ierīkots dīķis, ko inspektori lika aizbērt, bet tas bija tik sen, vairāk es tādu neatceros. Labāk pakonsultēties, visu noskaidrot, nekā sanāk tik bēdīgs gadījums kā šis," saka VVD pārstāve.

Objekta nojaukšanu Rēzeknes novada pašvaldība bija nolēmusi pabeigt jau šonedēļ, piedzenot no īpašnieka visus ar to saistītos izdevumus. Tagad nojaukšanu pašvaldība vai pats saimnieks varēs atsākt vien tad, kad tiesā tiks noskaidroti visi apstākļi.

KONTEKSTS:

Rēzeknes novada Ozolaines pagastā pie Gaiduļu ezera aizsargjoslas teritorijā pirms pieciem gadiem patvaļīgi uzcelta guļbūves tipa ēka, kas atrodas vien četru metru attālumā no ezera krasta līnijas, gar ezeru uzbūvēts nožogojums, ierīkota tranšeja un veikti vēl citi darbi. Īpašniekam uzbūvētā ēka bija jānojauc, tomēr viņš to vairāku gadu garumā nav izdarījis, tāpēc tagad Rēzeknes novada dome pieņēmusi lēmumu par patvaļīgās būves piespiedu nojaukšanu. Tas ir pirmais gadījums, kad Rēzeknes novadā pašvaldība nojauc patvaļīgi uzceltu ēku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti