Repši partijas vadībā nomaina Pūce

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Par partijas "Latvijas attīstībai" valdes jauno priekšsēdētāju 29.novembrī ievēlēts līdzšinējais partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce. 

Partijas kongresā neizskanēja kritika līdzšinējam partijas darbam, taču sakot, ka partijā jāienāk jauniem cilvēkiem, no atkārtotas kandidēšanas partijas vadītāja amatā Repše atteicās. Iespējams tas saistīts ar viņa paša zemo popularitāti  vēlētāju vidū. 

"Mēs ieguldījām ļoti daudz darba, lai radītu labāko  piedāvājumu šī gada vēlēšanām, taču nemācējām pārliecināt vēlētājus," tā atskatoties uz partijas “Latvijas Attīstībai” gada laikā paveikto, partijas kongresā secināja aizejošais līderis Einārs Repše. 

Par partijas valdes jauno priekšsēdētāju ievēlēts līdzšinējais partijas ģenerālsekretārs Juris Pūce. Viņš kā vienu no svarīgākajiem partijas “Latvijas attīstībai” uzdevumiem uzskata sev līdzīgi domājošu cilvēku pulcēšanu. Tuvākais mērķis būs kāpināt partijas biedru un atbalstītāju skaitu, lai ārpus parlamenta un valdības esošā partija tiktu sadzirdēta.

"Mēs esam optimistu partija. Nākamie divi gadi mums nebūs tie vieglākie, jo esam ārpus parlamenta un valdības," sacīja jaunais priekšsēdētājs Pūce. Savus potenciālos atbalstītājus viņš saredz liberāli noskaņoto vēlētāju vidū.

Politologs Filips Rajevskis ir pārliecināts, ka, visticamāk, Einara Repšes kā politiķa karjera ir beigusies, savukārt pašai partijai viņš novēl turpināt savu darbu.

"Latvijas attīstībai" tika nodibināta pērnā gada decembrī. Startējot šogad notikušajās Eiropas parlamenta un Saeimas vēlēšanās,  reklāmām tika iztērēts ap pusmiljonu eiro, taču vēlētājus partija nepārliecināja.

Kongresā nebija manāmi arī vairāki agrākie uzņēmēji – partijas dāsnie finansiālie atbalstītāji.

"Darbs mums ir jāturpina, lai arī nav izdevies pārliecināt vēlētājus. Nav problēma ar jaunu ideju radīšanu, jāmācās tās tikai pasniegt," sacīja “Latvijas attīstībai” bijušais priekšsēdētājs Einars Repše.

Jau tuvākajā laikā Pūce izvirzījis mērķi palielināt partijas biedru skaitu līdz 350, bet vēlāk līdz tūkstoš biedriem. Taču jau tuvākais uzdevums katram biedram būšot atrast jaunu partijas biedru. Kongresā tika pieņemts arī partijas manifests, kas būšot ceļamaize turpmākajam darbam.

"Latvijas attīstībai" jau tuvākajā laikā nolēmusi  radīt pašu spēcīgāko programmu, kas rosinātu  atbalstītājus  pievienoties partijai, kas aizvadītajās Saeimas vēlēšanās ieguva nepilnu procentu atbalstu, Latvijas Televīzijai sacīja partijas biedrs Edgars Jaunups.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti