Repše par lielāko kļūdu atzīst savu kareivīgumu; Kalvītis – pārlieku labestību

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 10 gadiem.

Bijušais Ministru prezidents Einars Repše par lielāko kļūdu premjerēšanas laikā uzskata savu kareivīgumu, bet Aigars Kalvītis, pēc paša ieskatiem, bijis pārāk labs.

„Par manu lielāko kļūdu – es biju pārāk karojošs, to es šobrīd atzīstu," Latvijas Televīzijas raidījumā „Sastrēgumstunda" trešdien teica Repše.

„Man bija ļoti liels naids pret dažām negatīvām parādībām, īpaši pret korupciju politikā un pret negodīgu privatizāciju un negodīgu valsts pasūtījuma izmantošanu. Es nācu ar ļoti karojošu pozīciju, nebiju pietiekami delikāts pret saviem koalīcijas partneriem, un karoju daudzās frontēs, kas nebija pareizi, jo nevar karot pats pret savu tautu. Es būtu vairāk panācis, ja mēģinātu ar maigākām un uz sadarbību orientētām metodēm," atzinās Repše.

Savukārt Kalvītis, runājot par lielāko kļūdu savā premjerēšanas laikā, atzinās: „Es biju pārāk labs, man vajadzēja būt daudz nežēlīgākam. Tā ir kļūda, jo es padevos koalīcijas spiedienam – pārāk strauji palielinājām algas, pārāk strauji palielinājām pensijas, un, kad pienāca pasaules ekonomikas krīze, mēs to vairs nespējām finansēt."

Repše bija Latvijas Ministru prezidents no 2002. līdz 2004.gadam, bet Kalvītis – no 2004. līdz 2007.gadam.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti