4. studija

Kas efektīvāks - gavēnis, badošanās vai jauna, moderna diēta?

4. studija

Eitanāzija dzīvniekiem - vai tiešām necilvēciska?

Kāpēc Vanšu tilta kāpņu remontam nepieciešami 375 tūkstoši 619 eiro?

Rekonstrukcijā no vecajām Vanšu tilta kāpnēm paliks tikai centrālā kolonna

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Vanšu tilta kāpņu rekonstrukcija sadārdzinājusies teju četras reizes - no 100 uz 375 tūkstošiem, jo izlemts, ka no vecajām Vanšu tilta kāpnēm paliks tikai centrālā kolonna, Latvijas Televīzijas raidījumā "4.studija" pastāstīja projektētāja SIA "Inženierbūve" tiltu inženieris Raitis Lācis.

"Tie 100 tūkstoši figurēja kā minimālā orientējošā summa, lai iegūtu funkcionējošas kāpnes, bet, iespējams, uz īsāku termiņu. Projektēšanas gaitā gan prasības pieauga, gan apsvērumi mainījās, ko ieprojektēt šajā konstrukcijā," komentēja Lācis.

Sākumā tika paredzēts izmantot esošos granīta akmeņus, kas sastāda būtisku šī objekta daļu, bet projektēšanas laikā tomēr nolēma tos mainīt pret jauniem.

"Tiek paredzēts mainīt arī tiltiņus, komunikāciju, kas ir apakšā, lai no šī [apakšas] līmeņa tiktu uz tilta līmeni ar komunikācijām, te ir vajadzīgi tiltiņi vai rāmji. Sākumā mēs paredzējām viņus atstāt vai vienkārši nokrāsot," projektu skaidroja Lācis.

Rezultātā kāpņu remontdarbi izmaksās 1300 eiro kvadrātmetrā. Un no vecajām kāpnēm paliks tikai centrālā kolonna un komunikāciju vadi.

Tikko ir beidzies konkursa rezultātu apstrīdēšanas laiks, kas nozīmē - tuvākajās dienās tiks noslēgts līgums ar uzvarētāju - SIA "Rīgas tilti". Tad būvniekam ir jāsakārto visi dokumenti būvvaldē, kas var aizņemt pusotru mēnesi, un tad beidzot būvdarbi arī sāksies.

Pērn pavasarī Vanšu tiltam daļēji nobruka ar vienām kāpnēm saistītās konstrukcijas. Konstrukcijas nobruka pie kāpnēm, kas no Vanšu tilta ved lejā uz 11. novembra krastmalu.

Kopš 2018. gada marta tilta kāpnes Daugavas labajā krastā ir slēgtas, vienlaikus daļēji ierobežojot arī gājēju plūsmu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti