Dienas ziņas

Latvijas čempionāts ūdenstūrismā "Amata 52"

Dienas ziņas

Madlienas kultūras namam 50. jubileja

Klāt Putnu dienas

Putnu dienās Zooloģiskajā dārzā būrīšu darinātāji stāv rindā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Rinda gluži kā pēc deficīta preces padomju gados! Tāda aina sestdien bija vērojama Rīgas zoodārzā, kur šajā nedēļas nogalē rit Putnu dienas un darbojas Dzeņa darbnīca, kur pieredzējušu speciālistu vadībā var izgatavot putnu būrīšus. Šo iespēju izmanto daudzi, un ar katru gadu Putnu dienas pulcē aizvien vairāk dalībnieku.

Lai iemācītos, kā pareizi izgatavot un tiktu pie paša darināta būrīša, vispirms bija jāizstāv gara rinda pēc būvmateriāliem. Vecāki atzīst, ka labprāt bērniem parāda, kā kaut ko uztaisīt, un putniņiem būs prieks par tapušajiem būrīšiem.

Šogad zoodārzs sagādājis dēļus un naglas, lai pietiktu 300 zīlīšu mājvietām un 300 strazdu būrīšiem. Izgatavoto būrīti katrs var ņemt līdzi uz mājām, ko mazie palīgi labprāt arī izmanto.

Zoodārzā top arī 100 īpašu būru retiem un aizsargājamiem dzīvniekiem - meža susuriem. Tos izvietos Daugavpils novadā dabas parkā "Silene”. Iepriekšējos gados ir tapuši mājokļi pupuķiem, zaļajai vārnai, pūcēm. Arī slēptuves sikspārņiem un speciālas pamatnes stārķu ligzdām.

Daudzi Putnu dienu dalībnieki jau ne pirmo gadu brauc taisīt būrus, un ar nepacietību gaida, kad tajos uz dzīvi ievāksies spārnainie iemītnieki. 

Darbos daudzi bija tā aizrāvušies, ka nemaz nemanīja, ka blakus āmuru cilā arī valsts galva Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Prezidents pastāstīja, ka šī nodarbe viņam nav sveša, un viņš katru pavasari ieliek pa kādam būrītim.

Vējonis pārliecinājies, ka Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē nav neviena putnu būrīša, bet nu lietu kārtība mainīsies. Tāpēc šie būrīši zīlītēm un strazdiem tiks novietoti pie Jūrmalas rezidences.

Putnu dienas Rīgas zoodārzā notiek jau vairāk nekā 20 gadu. Tās turpināsies arī svētdien, savukārt nākamās nedēļas nogalē būrīšus varēs darināt arī zoodārza filiālē “Cīruļi” Kalvenē.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti