Putenis Rīgā: No rīta kavējās sabiedriskais transports, lēnāka satiksme un grūtības kājāmgājējiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem.

Stiprā snigšana naktī uz pirmdienu, 4. februāri, un no rīta Rīgā sniega segu palielinājusi par aptuveni sešiem centimetriem. Tādēļ sarežģītāka pārvietošanas bija gan gājējiem, gan autobraucējiem. Šoferi norāda uz lēnāku satiksmi un vairāk sastrēgumiem. Arī citi rīdzinieki stāsta, ka pārvietošanās pa ietvēm ir grūta un kavējas arī sabiedriskais transports.

Putenis Rīgā: No rīta kavējās sabiedriskais transports, lēnāka satiksme un grūtības kājāmgājējiem
00:00 / 03:04
Lejuplādēt

Pēc pulksten deviņiem joprojām Rīgas ielās strādāja arī lielā tehnika. Traktori tīrīja Doma laukumu, laukumu pie Brīvības pieminekļa, arī taciņas Rīgas parkos. Tikmēr sētnieki ar lāpstām tīrīja gājēju ceļus un vietas, kur tehnika nevar piekļūt.

Sētniekiem darbs sākās jau ap septiņiem rīta. “No septiņiem, pusseptiņiem, visu laiku sniga, sniegs gāž. Un tad vajag tīrīt. Te pa to televizoru [stāsta], ka sāli nevar bērt, smiltis nevar bērt. Bet kā savādāk? Varbūt vispār nevajag tīrīt. Es sāli čut, čut uzberu. Sniegs kļūst vieglāks, un tad tīrīt var,” stāsta sētnieks Georgs.

Arī iedzīvotājiem pirmdienas rītā pārvietošanas sarežģītāka, jo ne visu sniega tīrītāji rīta pusē jau bija paspējuši paveikt.

“Gājējiem ir grūti, es domāju. Jo daudz kur ir vēl ledus apakšā un sniegs pa virsu.”
“Ļoti grūti, var bez kakla palikt, salauzt kaut ko, ļoti, ļoti slidens.”
“Nē, normāli. Es ar vilcienu. Nu, tur pie stacijas nav iztīrīts, sāls daudz piebērts, tad staigāja pa putru cilvēki. Tomēr, ja pieber sāli, jāpaņem lāpsta un iztīrīt to vajag kopā.”

Tāpat lēnākas satiksmes dēļ rīta pusē kavējās arī sabiedriskais transports. Vairākās pieturās Latvijas Radio novēroja, ka cilvēku ir vairāk, nekā ierasts. Arī pasažieri apstiprina, ka transportu gaida jau ilgi.

“Tagad kavējas, tramvaji un trolejbusi nekavējas, bet autobusi kavējas.”
“Kavējas, protams. Jau astoņas minūtes.”
“Kavējās, jā, es ceru, ka viņš vismaz brauks vēl. Vaktēju, vai viņš brauks vai ne. Tikai tie, kas tur brauc, apšļaksta visus. Tā ir ļoti liela problēma. Tāpat jau sniega daudz, bet viņi vēl aplej ar sāli vai smilti.”

Lai gan pirmdien Rīgā darbojās tā sauktās “puteņu biļetes”, kad, uzrādot automašīnas tehnisko apliecību, var sabiedrisko transportu izmantot bez maksas, uzrunātie šoferīši norāda, ka vai nu par to nezināja, vai arī automašīna jāizmanto darba vajadzībām. Bet ceļi, lai gan esot bijuši sliktākā stāvokli, nebija neizbraucami.

“Es no Jelgavas puses braucu, mēs lēnām braucām. Ar lielo autobusu knapi jau tikai var pakustēt.”
“Bišķiņ ir sniegaina, varētu būt labāka stāvoklī, bet nu nav tā, ka neiespējami. Satiksme lēna, baigās propkas.”
“Es uz darbu atbraucu, tieši izmantojot šo “puteņa biļeti”, bet mana ar darba mašīnu pēc tam jābraukā tik un tā.”

Lai gan snigšana Rīgā jau beigusies, sinoptiķi paredz, ka tā līdz pat pēcpusdienai varētu turpināties Zemgalē un Vidzemē. Tādēļ tur gājējiem un jo īpaši autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti