Protests pret piespiedu latviešu valodu skolā varētu pulcēt 150 dalībnieku

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pie Izglītības ministrijas ēkas Vecrīgā šodien pusdienlaikā norisināsies mītiņš pret plāniem par skolu piespiedu pāreju uz latviešu valodu. Protesta akciju Rīgas domē pieteikusi Latvijas Krievu savienība. Tās līdzpriekšsēdētājs Miroslavs Mitrofanovs lēš, ka pasākumā varētu piedalīties ap 150 cilvēku.

Partijas uzsaukumā krievu valodā lasāms, ka mītiņš plānots krievu valodas aizsardzībai. Tajā iebildīs «pret vardarbību izglītības sistēmā», «par mācībām dzimtajā valodā» un «par brīvu izvēli par mācībvalodu proporcijām».

Miroslavs Mitrofanovs
00:00 / 00:25
Lejuplādēt
"Mēs gribam dot ministrijai divas dienas, lai vēlreiz pārdomātu šo uzdevumu. Mūsu prasības ir sekojošas: mēs uzskatām, ka jebkādas reformas ir iespējamas tikai tad, ja būs nodrošināta iespēja izmantot krievu un citu mazākumtautību valodas mācību gaitā vispārizglītojošajos priekšmetos," protestētāju uzskatus pauž Mitrofanovs. 

"Mēs uzskatām par nepieciešamu ieviest regulējumu par mācību valodas izmantošanas proporciju brīvu izvēli. Mūsu priekšlikums ir, lai pašas skolas, skolas padomes, vecāki un pašvaldības varētu izvēlēties, kādas proporcijas starp valsts valodu un mazākumtautību valodām un svešvalodām varētu būt katrā skolā," norāda Mitrofanovs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti