Dienas ziņas

Upuriem nav jākaunas! Mudina ziņot par vardarbīgiem noziegumiem

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Priekulē pēc piecu gadu pārtraukuma beidzot ir zobārsts

Priekulē pēc piecu gadu pārtraukuma beidzot ir zobārsts – praksi atvēris mediķis no Ukrainas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 4 mēnešiem.

Piecus gadus Priekulē nebija pieejams zobārsts – vietējiem iedzīvotājiem nācās meklēt palīdzību 30 kilometru attālumā, un nebija iespējas tikt pie ārsta, kad bija akūta vajadzība. Tagad mazpilsētā beidzot ir zobārsts – savu praksi vēris mediķis no Ukrainas.

Ārsta Oleksija Burjaka pirmā darbadiena Priekulē bija pērnā gada 12. decembris, tātad darbā jau vairāk nekā mēnesi, un pa šo laiku viņš jau paspējis iepazīt Latvijas pacientu īpatnības.

"Tas, ko es esmu pamanījis – Latvijas pacienti ir pacietīgāki un paklausīgāki, ar viņiem ir vienkāršāk strādāt nekā ar ukraiņiem – pie mums pacienti ir daudz nepacietīgāki," stāstīja mediķis.

Oleksijs Latvijā ieradās jūlijā, un, tā kā latviešu valodu vēl nav paspējis apgūt, ar pacientiem viņš sarunājas krieviski. Tas problēmas nesagādājot. Viņš gan atzina – domas par došanos mājās uzvirmo bieži.

"Būs jāskatās pēc situācijas. Atpakaļ uz mājām, protams, gribas, taču nav skaidrības, vai būs, kur atgriezties. Šāviņi mēdz trāpīt gan pa mājām, gan pa dzīvokļiem," sacīja Oleksijs.

Ārsta kabinetā rosās medmāsa Nataļja, kura arī ir no Ukrainas. Oleksijs ar ģimeni jau atradis dzīvokli Priekulē, viņa asistente savu mājvietu šajā mazpilsētā vēl remontē.

"Mēs pagaidām dzīvojam Vaiņodē, bet, tā kā es dabūju darbu šeit, mēs Priekulē atradām mājvietu un pēc neliela remonta beigām pārcelsimies uz šejieni," sacīja Nataļja.

Par to, ka Priekulē beidzot ir pieejams zobārsts, priecīgi ir gan vietējā slimnīca, kur ir ārsta prakses kabinets, gan vietējie iedzīvotāji – gan pašā Priekulē, gan netālajā Vaiņodē.

Tatjana Ešenvalde: "Atrast speciālistu dziļi reģionā – tas ir ļoti grūti. Praktiski nav iespējams, gadu gadiem šeit jaunie speciālisti nerādās."

Ivars un Guna:  "Mēs dzīvojam Vaiņodē, un ļoti daudziem cilvēkiem tikt pie zobārsta ir problēmas, daudzi brauc uz dažādām vietām. Brauc visur – uz Skrundu, leišiem – kur cilvēki var braukt, tur brauc. Vienkārši, kam ir mašīna, kur izdevīgāk, tur brauc – uz Saldu, Kuldīgu. Uz Liepāju brauc, jo vieglāk nokļūt, satiksme labāka."

Marina: "Nē, vēl neesmu bijusi, bet es esmu dzirdējusi, kuri ir bijuši. [Atsauksmes] labas."

Pagaidām Priekules stomatologam nākas strādāt, izmantojot turpat 30 gadus vecu zobārsta tehniku, kuru derētu nomainīt pret jaunu.

Tāpat viņam būtu vajadzīga zobu rentgena iekārta, taču tas viss maksā gandrīz 60 000 eiro.  Dienvidkurzemes novada pašvaldības atbildīgajā komitejā šodien tika nolemts piešķirt nepieciešamo summu.

Darba dakterim Oleksijam pietiks vēl ilgam laikam – jau šobrīd rinda uz viņa pakalpojumiem aizpildīta turpat līdz februāra vidum.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti