Premjers uzdod veselības un labklājības ministrēm risināt paliatīvās aprūpes pieejamības problēmas

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 4 mēnešiem.

Ministru prezidents Krišjānis Kariņš ("Jaunā Vienotība") rezolūcijā veselības ministrei Ilzei Viņķelei ("Attīstībai/Par!") un labklājības ministrei Ramonai Petravičai ("KPV LV") ir uzdevis rast risinājumus paliatīvās aprūpes pieejamības nodrošināšanai, informēja Ministru prezidenta preses sekretārs Sandris Sabajevs.

"Mēs tiecamies Latvijā veidot tādu veselības un sociālās aprūpes sistēmu, kurā ikvienam iedzīvotājam ir pieejami kvalitatīvi pakalpojumi neatkarīgi no medicīniskās diagnozes, tai nepieciešamās aprūpes vai dzīvesvietas. Vēl ir daudz darāmā. Par to liecina arī labdarības maratona "Dod pieci" aktualizētā tēma par paliatīvās aprūpes pieejamību, kas daudzām Latvijas ģimenēm ir ļoti svarīga.

Atbildīgām institūcijām ir jārod risinājums, lai pēc būtības tiktu novērsta tā netaisnība, kas rodas, cilvēkiem maksājot nodokļus, bet grūtā brīdī paliekot bez palīdzības," pauda Kariņš.

Vienlaikus Ministru prezidents pateicās labdarības maratona "Dod pieci" komandai un visiem tās atbalstītājiem par sniegto ieguldījumu mūsu valsts veselības un sociālās aprūpes sistēmas stiprināšanā un uzlabošanā.

KONTEKSTS:

Problēmas paliatīvās aprūpes pieejamībā Latvijā aktualizēja arī Latvijas Radio projektā "Izmisuma zonā". Šai tēmai arī bija veltīts labdarības maratons "Dod pieci 2019", kura norises laikā pērn beigās ziedojumos savākti 438 197 eiro, sasniedzot absolūto rekordu "Dod pieci!" vēsturē. Ziedojumi nodrošina pilnvērtīgu uzturu neārstējami slimajiem cilvēkiem, kuri vairs nevar paēst paši, kā arī citu paliatīvās aprūpes atbalsta terapiju. 

Pirms nepilna mēneša no visiem projekta "Izmisuma zonā" izvirzītajiem mērķiem nebija sasniegts neviens, tostarp izpalika Veselības ministrijas solītie bukleti slimnīcās. Nacionālais veselības dienests (NVD) gan nupat paziņoja, ka informatīvie bukleti par paliatīvo aprūpi pieaugušajiem un bērniem ir izstrādāti un ir pieejami.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti