Krustpunktā

Grāmatžurnāla “Imperfekt” izdevēja Inga Gorbunova pārlūko savas žurnālistes gaitas

Krustpunktā

Sanita Jemberga: Mums trūkst BBC līmeņa dokumentālā kino

Māris Kučinskis par deputātu kvotām, slimības lapām, budžetu, kā arī plūdiem

Premjers: Pērn «deputātu kvotas» bija traips labi sagatavotam budžetam

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Pērn valdības veidotais 2017.gada budžets bija labi sagatavots, taču ar “deputātu kvotām” tam tika uzlikts traips, intervijā Latvijas Radio raidījumā “Krustpunktā” premjers Māris Kučinskis (Zaļo un zemnieku savienība).

Kučinska ieskatā, "deputātu kvotas" pērn negatīvi ietekmēja partiju reitingus, lai gan ar šiem naudas piešķīrumiem partijas bija domājušas panākt pretējo. “Iepriekšējais gads ir praktisks piemērs – popularitāte nobrauca vismaz par pieciem procentpunktiem. Iedomātā efekta vietā iznāca defekts,” saka Kučinskis, cerot, ka šogad nebūs sarežģījumu Saeimas deputātiem argumentēt atteikšanos no “deputātu kvotām”.

Viņš arī atzina, ka pērn tā bija sāpīga mācība arī budžeta veidošanā: “Joprojām domāju, ka budžets, ko valdība aiznesa uz parlamentu, bija patiešām labs, jo tur bija policistu algas, atrisināts izglītības finansējuma iestrēgušais jautājums. Bet tas [“deputātu kvotas”] uzlika tādu traipu virsū.”

Vienlaikus taujāts, vai “deputātu kvotas” nav aizstājusi papildu pieejamo budžeta līdzekļu pārdale valdībā, Kučinskis atzina, ka “partijas greizsirdīgi skatās” uz citu politisko spēku paspārnē esošajām nozarēm, kas saņem lielāku finansējumu. Taču tādas sadales kā “deputātu kvotas” vairs nav.

Ministru kabinets gan ir gatavs skatīties arī iniciatīvas, kas ir ārpus ministriju nozarēm. Kā piemēru viņš minēja atbalstu Aglonas bazilikai saistībā ar iespējamo pāvesta vizīti. Diskusijas ir arī par sportu, tomēr tās notiekot Izglītības un zinātnes ministrijā. Viņš uzsvēra, ka ir panākat vienošanās, ka budžeta nauda nenonāks pašvaldību investīcijās.

"Deputātu kvotas"

Pirms valdības izstrādātais valsts budžets nākamajam gadam nonācis Saeimā, koalīcijas partijas vienojas, cik deputāti varēs atvēlēt dažādiem projektiem.

Ziņots, ka pērn "deputātu kvotās" 2017.gada budžeta veidošanā sadalīti nepilni 30 miljoni eiro – lielāka summa nekā iepriekšējos gados,ko atsevišķas Saeimas opozīcijas partijas skaidroja ar nākamgad gaidāmajām pašvaldību vēlēšanām. Lielāko daļu šo priekšlikumu bija iesnieguši šo trīs koalīcijas partiju deputāti. 

Šogad valdošo partiju koalīcija vienojās, ka, veidojot 2018.gada valsts budžetu, visi priekšlikumi tiks skatīti valdībā un “deputātu kvotu” vairs nebūs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti