Premjers otro reizi atjauno Strīķi amatā

Premjers Valdis Dombrovskis (Vienotība), izvērtējot Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja (KNAB) priekšnieka  Jaroslava Streļčenoka otro lēmumu ar vietnieces Jutas Strīķes atbrīvošanu no darba, atkal konstatēja nepilnības un KNAB šefa lēmumu atcēla. Līdz ar to Strīķe atkal atjaunota amatā.

Premjers otrdien žurnālistiem pastāstīja, ka, izvērtējot Streļčenoka lēmumu,  atkal konstatēti pārkāpumi, un Strīķe atjaunota amatā. Premjers arī pauda nožēlu, ka Streļčenoks jau otro reizi pieņēmis juridiski nekorektu lēmumu. 

„Es, protams, pirms šī lēmuma pieņemšanas esmu šo jautājumu pārrunājis gan ar [ģenerālprokuroru Ēriku] Kalnmeieru kā KNAB funkcionālo uzraugu, gan arī ar Straujumas kundzi, kurai, acīmredzot, tālāk ar šiem jautājumiem būs jāstrādā," sacīja Dombrovskis.

Savukārt KNAB medijiem izplatītajā paziņojumā norāda, ka "saskaņā ar normatīvajos aktos noteikto tikai tiesa var atzīt darba devēja uzteikumu par prettiesisku  un tikai saskaņā ar tiesas spriedumu darba uzteikums var tikt atzīts par spēkā neesošu".

KNAB arī pauda, ka premjera rīkojumā nav ietverts izvērtējums par Strīķes darba uzteikumā minētajiem  viņa pārkāpumiem, taču vērtēta šo pārkāpumu fiksēšanas un izvērtēšanas   kārtība,   kuru   KNAB   uzskata  par  atbilstošu normatīvajiem  aktiem.  

KNAB   uzsvēra,   ka   Strīķei  tika  uzteikts  darbs  par  sistemātiskiem pārkāpumiem viņas darbībā, tādējādi zaudējot darba devēja uzticību.

Jau ziņots, ka Streļčenoks pirms nedēļas atkārtoti uzteicis darbu savai vietniecei korupcijas apkarošanas jautājumos Jutai StrīķeiStreļčenoks atbrīvojis Strīķi no ieņemamā amata sakarā ar to, ka viņa esot zaudējusi priekšnieka uzticību. Strīķe esot pārkāpusi  savas  amata  pilnvaras, arī jautājumos, kas saistīti ar iestādē  noteikto  informācijas  aprites  kārtību, tai skaitā, informācijas izplatīšanu  plašsaziņas  līdzekļiem  un  informācijas izplatīšanu iestādes vārdā  citām  institūcijām  un  amatpersonām. 

Pirmo reizi Streļčenoks nolēmis atbrīvot no amata savu vietnieci Strīķi pērn decembrī, ņemot vērā pret viņu ierosinātās disciplinārlietas rezultātus, kuros konstatēta pilnvaru pārsniegšana, un Strīķes darbības novērtēšanu.

Strīķe lūdza premjeru izvērtēt savu atbrīvošanu no amata. Premjers janvāra sākumā nolēma atcelt rīkojumu par Strīķes atlaišanu. Savukārt Streļčenoks uzreiz pēc premjera lēmuma solīja, ka jau tuvākajā laikā atstādinās Strīķi, jo uzskata Ministru prezidenta lēmumu par prettiesisku.

 

 

 

5 komentāri
pumpa
Tāda Buldozera neatlaidība!
Arturs
Liels, liels jautājums - kāpēc premjers tik uzstājīgi aizstāv dažus pilsoņus. Sāka ar AŽ, tagad JS. PIeļauju, ka tikai laiks rādīs patieso atbildi. Piedāvājums - visi, kas vēlas lai tiktu atjaunoti darbā pēc atlaišanas - rakstiet vēstules VD, vēlams publiskas....
MILDA BREIVA
Tas labi, ka parāda tautai savu netīro veļu, citādi vēl noticētu, ka tur viss notiek taisnīgi..
Nu
BET viņš IR šodien premjers... Rīt jau vairs ne, bet šodien ir..tas vienalga vai vidusdiena vai pēdējā....
Velta Kociņa
Vai šoreiz Premjers nav nekorekts , pieņemot tādu lēmumu pēdējā darba dienā ?
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti