Šodienas jautājums

"Šodienas jautājums": Vai CVK nebija rēķinājies ar lielo iedzīvotāju vēlmi balsot iepriekš? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums

Šodienas jautājums: vai nākamā koalīcija spēs ieviest būtiskas reformas? (ar surdotulkojumu)

Šodienas jautājums: vai nākamā koalīcija spēs ieviest būtiskas reformas?

Politoloģes: Aizejošā 13. Saeima var pagūt izlemt par Stambulas konvenciju un partnerattiecību regulējumu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Aizejošā 13. Saeima vēl var pagūt izlemt par vairākiem sensitīviem un ilgi atliktiem jautājumiem, piemēram, ratificēt Stambulas konvenciju un pieņemt partnerattiecību regulējumu, intervijā LTV raidījumā "Šodienas jautājums" norādīja politoloģes.

Līdz brīdim, kad sanāks jaunievēlētais 14. Saeimas sasaukums, vēl mēnesi strādās 13. Saeima. Valsts prezidents Egils Levits pauda viedokli, ka aizejošajā parlamenta vairākumam vajadzētu atturēties no tādiem lēmumiem, kas "apgrūtinātu mūsu valsts nākotni".

Savukārt Rīgas Stradiņa universitātes Eiropas studiju fakultātes pasniedzēja Lelde Metla-Rozentāle un "Providus" direktore un vadošā pētniece Iveta Kažoka norādīja, ka 13. Saeimai tomēr vēl ir iespēja izlemt vairākus sensitīvus jautājumus, ko būtu grūti izdarīt jaunievēlētajam parlamenta sastāvam.

"Tie ir interpretācijas jautājumi, kas ir valsts nākotnei labs vai slikts," Levita teikto komentēja Kažoka. Viņasprāt, 13. Saeimai būtu jāpabeidz darbs pie Pašvaldību likuma, ko prezidents nosūtījis otrreizējai caurlūkošanai, jāpieņem partnerattiecību likums un jāratificē Stambulas konvencija par sieviešu aizsardzību no vardarbības.

"Nedomāju, ka šie ir lēmumi, kurus ir ļoti racionāli atlikt uz nākamo Saeimu," sacīja Kažoka.

Viņas skatījumā minēto jautājumu izlemšana būtu Latvijas nākotnes labā.

Arī Metla-Rozentāle piekrita, ka pašlaik ir iespēja izlemt par Stambulas konvenciju. "Vienmēr nav pareizais brīdis, kad ratificēt Stambulas konvenciju, jo visu laiku jādomā par vēlētājiem – ko viņi teiks. Šajā brīdī, kad vēlētāji izdarījuši savu izvēli, ratifikācijas procesu varētu veikt ar to partneru rokām, kuri īsti pēc tam nedarbosies koalīcijā. Varbūt šis ir brīdis, kad pavirzīt neērtos jautājumus. Ar Stambulas konvencijas ratifikāciju mēs esam pamatīgi iestrēguši," skaidroja politoloģe.

"Dažas partijas varētu pat justies pateicīgas, ka kāds beidzot šos lēmumus pieņem. Un no nākotnes perspektīvas tas drīzāk būs liels ieguvums nekā mīnuss," uzskata Kažoka.

Vienlaikus Metla-Rozentāle norādīja, ka 13. Saeimas sasaukumam nevajadzētu sasteigt valsts aizsardzības dienesta ieviešanas likumu, kura kvalitāte ne mazums kritizēta. Viņasprāt, tas ir jāpilnveido, ko varētu izdarīt arī jaunievēlētā Saeima.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti