Rīta Panorāma

Vēlētāju viedoklis par vēlēšanu rezultātiem V

Rīta Panorāma

Telefonintervija ar Robertu Putni par vēlēšanu rezultātiem

Telefonintervija ar Ilgu Kreitusi par vēlēšanu rezultātiem

Politoloģe Kreituse: Zemā vēlētāju aktivitāte – pļauka valdošajai koalīcijai

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 5 gadiem un 7 mēnešiem.

Zemā vēlētāju aktivitāte šajās Saeimas vēlēšanās ir zināma pļauka līdzšinējai valdošajai koalīcija, šādu viedokli Latvijas Televīzijas raidījumā "Rīta panorāma" pauda politoloģe Ilga Kreituse.

Viņasprāt, vēlēšanu rezultāti parāda, ka cilvēki vairs netic, ka ar dalību vēlēšanās viņi situāciju Latvijā varētu mainīt, un netic politisko spēku priekšvēlēšanu programmās solītajam.

"Tā ir zināma pļauka no vēlētājiem bijušajai valdošajai koalīcijai ģīmī. Arī tas ir brīdinājums tiem, kas ir ievēlēti, jo tas parāda, ka cilvēki netic tam, ka viņi caur vēlēšanām var mainīt situāciju.

Un netic tiem politiskajiem spēkiem, kas piedāvāja sevi vēlēšanās ar savām programmām, rīcībām, runām, ar savu savstarpējo apsaukāšanos, kas notika," teica Kreituse.

Pēc Kreituses domām, īpaši pesimistiska ir vidējā paaudze, kas neredzot perspektīvu un to, ka Latvijā varētu notikt radikālas izmaiņas un situāciju varētu vērst par labu, piemēram, aplokšņu algu, korupcijas izskaušanā.

Politoloģe sacīja, ka, viņasprāt, šajās vēlēšanās uzvarējusi "jaunā vecā "Vienotība""." Vērtējot provizoriskos vēlēšanu rezultātus, iezīmējas galvenais spēks – partiju apvienības "Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!", politiskie spēki, kas apvieno daudzus bijušos un esošos "Vienotības" politiķus un kas ap sevi "var konsolidēt un mēģināt veidot" nākamo valdību.

Viņasprāt, tas, vai "Jaunā Vienotība" un "Attīstībai/Par!" kļūs par galveno spēku nākamās valdības izveidē, būs atkarīgs no tā, vai tie spēs vienoties par premjera amata kandidātu.

KONTEKSTS:

13.Saeimas vēlēšanās piedalījušies 845 113 jeb 54,59% balsstiesīgo, liecina Centrālas vēlēšanu komisijas (CVK) mājaslapā pieejamā informācija par 1078 iecirkņiem. Tādējādi tā ir zemākā vēlētāju aktivitāte parlamenta vēlēšanās kopš neatkarības atjaunošanas. 

13.Saeimas vēlēšanās 5% barjeru pārvarēja un parlamentā ievēlētas septiņas partijas un partiju apvienības, liecina CVK provizoriskie vēlēšanu rezultāti par balsojumu 1057 iecirkņos no kopumā 1078 iecirkņiem.

Saskaitīti 1078 iecirkņi no 1078

Neoficiālie aprēķini, balstoties uz provizoriskajiem CVK datiem no 1078 iecirkņiem no 1078

Dati: CVK. Atjaunots: 07.10. 16:57

23 vietas "Saskaņa" sociāldemokrātiskā partija
16 vietas Politiskā partija "KPV LV"
16 vietas Jaunā konservatīvā partija
13 vietas Attīstībai/Par!
13 vietas Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK"
11 vietas Zaļo un Zemnieku savienība
8 vietas Jaunā VIENOTĪBA
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti