Policija: Terorisma draudi un globālā migrācija liek sabiedrībai justies mazāk droši

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 4 mēnešiem.

Terorisma draudi un globālā migrācija liek Latvijas iedzīvotājiem justies mazāk drošiem. Tā sacīja Valsts policijas priekšnieks Ints Ķuzis ceturtdien, 10.februārī, runājot par pagājušajā gadā paveikto.

Viņš kopumā ir apmierināts ar pērn paveikto, tomēr daudz kas jāturpina uzlabot arī 2016. gadā, piemēram, jāsakārto policistu izglītības jautājumi, jāturpina vienotas algu sistēmas izveide.

„Pirmkārt, bija Latvijas prezidentūras sabiedriskās kārtības un drošības nodrošināšana,” stāsta Ķuzis.

„Tā bija Zolitūdes izmeklēšanas lietas pabeigšana, un tā bija noteikti sabiedrībā ļoti plaši izskanējusī Imantas pedofila izmeklēšanas lieta. Faktiski ar šiem trim galvenajiem uzdevumiem esam tikuši galvā,” norāda Valsts policijas priekšnieks.

„Kas varbūt īsti nav izdevies, - neesam pabeiguši darbu pie Valsts policijas attīstības koncepcijas, nav pilnībā īstenojusies vienota atalgojuma sistēma. Esam daudz saņēmuši kritikas arī par dažādiem lēmumiem, kas ir pieņemti, jo mēs redzam, ka policijas ikdiena īstenībā ir ļoti atkarīga no tā, jo policistu redz. Policistu redz visur sabiedrībā. Šie sociālie tīkli, kas īstenībā arī ir kā katalizators policijas darbam, ir ļoti svarīgi, un jāseko līdzi katrai šai darbībai. Kopīgais policijas tēls un skats arī nodrošina šo drošību un stabilitāti sabiedrībā,” saka Ķuzis.

Ķuzis policijas darbiniekus aicināja aktīvi reaģēt uz iedzīvotāju sniegto informāciju sociālajos tīklos, kā arī katram apzināties savu lomu sabiedriskās drošības veidošanā. Pērn Latvijā notikušas 87 slepkavības un par trešdaļu pieaudzis ar narkotikām saistīto noziegumu skaits. Palielinājies arī ceļu satiksmes negadījumu skaits, bet mazāk cilvēku tajos cietuši vai gājuši bojā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti