Policijā saņemts jauns iesniegums par seksuālu vardarbību imunologa Ņikiforenko kabinetā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 5 mēnešiem.

Valsts policijā saņemts jauns iesniegums par seksuālu vardarbību imunologa Jevgēnija Ņikiforenko kabinetā, Latvijas Radio uzzināja policijā.

Policijā saņemts jauns iesniegums par seksuālu vardarbību imunologa Ņikiforenko kabinetā
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

Savukārt pie žurnālistiem, imunologa Ņikiforenko vārdam izskanot plašāk, vērsušās 17 sievietes, kuras apgalvo, ka šī ārsta kabinetā dažādos laikos piedzīvojušas to pašu.

2009. gadā sešas sievietes jau vērsās Valsts policijā un apsūdzēja ārstu seksuālā izmantošanā. Pēc četrus gadus ilgušas izmeklēšanas policija lietu izbeidza un līdz tiesai tā nenonāca.

To, par kuru laika periodu saņemts jaunākais iesniegums, Valsts policijā nekomentēja, bet likumsargu pārstāve Simona Grāvīte norādīja: "Varu apstiprināt, ka Valsts policijā saņemts viens iesniegums un attiecīgi tiks vērtēts šī iesnieguma saturs, bet šobrīd no plašākiem komentāriem atturamies."

KONTEKSTS:

Vairākas sievietes savulaik apsūdzējušas imunologu Jevgēniju Ņikiforenko par savai specialitātei neatbilstošu manipulāciju veikšanu, kā arī vērsās policijā un citās uzraugošajās iestādēs, jo uzskatījušas, ka piedzīvotais bijusi seksuāla vardarbība, tomēr policija krimināllietu izbeidza, bet prokuratūra noraidīja sieviešu sūdzības par mediķi. 

Daudz plašāku rezonansi šis gadījums izraisīja, kad notikušo pētīja Latvijas Radio un pētnieciskās žurnālistikas centrs "Re:Baltica", un decembra sākumā publicēja apjomīgu dokumentālu stāstu "Vajadzēs noģērbties". Pēc tā pie žurnālistiem vērsās vēl vairākas sievietes, kuras dalījās līdzīgā pieredzē par piedzīvoto šī imunologa apskatēs.

Žurnālistiem šķetinot šo lietu, atklājās, ka Veselības inspekcija gan iznīcinājusi dokumentus no Ņikiforenko pārbaudes lietas, kas veikta pirms 12 gadiem, ziņoja LTV raidījums "De facto".

Mediju publikācijām uzmanību pievērsuši arī politiķi, uzsverot, ka notikušais ir jāizrunā un jāizstrādā principi seksuālās izmantošanas novēršanai ārsta kabinetā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti