Policija aicina nepulcēties Gobzema rīkotajā pasākumā Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem un 6 mēnešiem.

Saistībā ar aicinājumiem pulcēties saeimas deputāta Alda Gobzema ("Likums un kārtība") sapulcē Rīgā Valsts policija vērš uzmanību, ka pašlaik Covid-19 izplatības dēļ cilvēku pulcēšanās ir ierobežota. Aicinājums pulcēties un pulcēšanās, pārsniedzot atļauto personu skaitu, ir likumpārkāpums.

Policija aicina nepulcēties; tas ir pretlikumīgi

Gobzema piketu Rīgā pašvaldība nav saskaņojusi ar deputātu. To rekomendēja tiesībsargājošās iestādes, tāpat pašvaldībai pēc saziņas ar organizatoru neradās pārliecība, ka Gobzems uzņemsies atbildību par pasākumu.

Saistībā ar aicinājumiem pulcēties pasākumā “Rododendrs” policija arī vērš uzmanību, ka šobrīd cilvēku pulcēšanās ir būtiski ierobežota, jo valstī aizvien ir ļoti augsta saslimstība ar Covid-19 infekciju.

Nesankcionētu pulcēšanās pasākumu organizēšana ir likuma “Par sapulcēm, gājieniem un piketiem” pārkāpums, kā arī cilvēku apzināta pulcēšana ārkārtējās situācijas laikā, nerēķinoties ar Covid-19 vīrusa masveida izplatīšanas riskiem, ir administratīvi sodāmas darbības. Tāpat ir paredzēta kriminālatbildība par ārkārtējās situācijas un izņēmuma stāvokļa laikā noteikto ierobežojumu un aizliegumu pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums.

Valsts policijas priekšnieks Armands Ruks paziņojumā medijiem aicināja iedzīvotājus būt saprotošiem, iecietīgiem un neļauties provokācijām, izdarot likumpārkāpumus, kas izpaužas kā masveida pulcēšanās Covid-19 pandēmijas laikā, apdraudot savu un citu personu veselību. 

"Policija saistībā ar šo pasākumu ir gatava jebkuram notikumu attīstības scenārijam.

Ļoti ceram uz sabiedrības izpratni, atbildību un spēju izturēt šīs pandēmijas radītos izaicinājumus, nepakļaujoties provokatoru aicinājumiem destabilizēt situāciju. Uzsveru, ka policijas mērķis šajā pandēmijas laikā nekad nav bijis kādu sodīt, bet gan rūpēties par sabiedrības drošību. Tajā pat laikā jāizprot, ka pretlikumīgām darbībām ir arī sekas. Būsim atbildīgi pret sevi, apkārtējiem un savu valsti!” sacīja Ruks.

Policijas priekšnieks arī norādīja, ka policistiem saskaņā ar noteiktajiem pienākumiem un uzdevumiem ir jānodrošina sabiedriskā kārtība, jāapkaro noziedzība, proti, jānovērš un jāpārtrauc dažādi likumpārkāpumi. Policijas amatpersonas nedrīkst pieļaut savā rīcībā bezdarbību šādos gadījumos. 

Politologs saskata līdzības ar politiķa Kaimiņa gaitām

Politologs Filips Rajevskis Gobzema aizturēšanā saskata līdzības ar viņa kādreizējā partijas biedra Artusa Kaimiņa apcietināšanu. Kaimiņa gadījumā tas bijis labs impulss viņa politiskajai kampaņai, savukārt Gobzems tikai provocē šādas situācijas, lai mēģinātu atkārtot līdzīgu scenāriju. 

Politologs Filips Rajevskis par Gobzemu
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Ja mēs skatāmies uz Gobzema politisko kampaņu, tad nāk prātā vecs teiciens, ka divreiz vienā upē neiekāpsi. Viņš ļoti mēģina atkārtot situāciju, kur radās ļoti labvēlīga Artusam Kaimiņam, kad viņu apcietināja parlamentā.

Tas iedeva ļoti labu impulsu viņa kampaņai. Šai gadījumā Gobzems mēģina attēlot, radīt un provocēt kaut kādu atkārtotu situāciju. Lai sevi parādītu kā varoni, kurš cīnās, kurš, nu, praktiski ir revolucionārs. Kā mēs skatāmies no vecajiem stāstiem par proletāriešu līderiem, kuri praktiski visi bija pasēdējuši cietumā par savu politisko darbību," stāstīja Rajevskis.

Viņš gan neuzskata, ka Gobzemam izdosies panākt savu.

"Pirmkārt, tā ir, teiksim tā, atkārtošanās. Un otrs ir, ka viņa akcijas, vismaz šobrīd, nesavāc tādu cilvēku skaitu, lai tas būtu aktuāli jau kā politiķa aizturēšana, nevis kā sīka likumpārkāpēja aizturēšana," izteicās politologs

KONTEKSTS:

Gobzems ar speciāli sagādāto un aplīmēto autobusu pagājušajā nedēļā bija ieradies Tukumā, kur tika sākta viņa reklamētā protesta akcija pret valsts varu. Saistībā ar nepieteiktiem piketiem Gobzems uz laiku tika aizturēts gan Tukumā, gan vēlāk arī Ventspilī un Liepājā. Policija konstatēja arī epidemioloģiskās drošības noteikumu pārkāpumus, jo ārpus telpām bija pulcināti vairāk nekā 20 cilvēki. Deputāts viesojās vēl citās Kurzemes un Zemgales pilsētās. Rezultātā Valsts policija kopumā pret Saeimas deputātu sākusi 21 administratīvo pārkāpumu procesu šajos pasākumos.

Valsts policija iepriekš Gobzemam par šogad 4. augustā Rīgā nesankcionēto protesta akciju pret "obligātu vakcināciju" piemēroja 350 eiro un 2000 eiro lielu administratīvo sodu. Savukārt par 18. augustā protesta akcijā "pret obligātu vakcināciju" notikušajiem pārkāpumiem deputātam policija piemērojusi administratīvos sodus 6700 eiro apmērā.

Valsts policijas priekšnieks Ruks aizvadītajā nedēļā paziņojumā presei norādīja, ka policijas mērķis nav nekādā veidā vērsties pret atsevišķiem sabiedrības pārstāvjiem un aicināja ikkatru ievērot valstī izsludināto ārkārtas stāvokli. Latvijas Televīzijai Ruks norādīja, ka lēmumus par Gobzema aizturēšanu pieņēma vietējo policijas iecirkņu amatpersonas. Turklāt, lai arī radušās diskusijas par deputāta imunitāti, Ruks vērsa uzmanību, ka Latvijā nav neviena likuma, kas ļautu neievērot un turpināt pārkāpt likumu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti