PMLP ziņo par rindu mazināšanos; aicina neatlikt pases un eID kartes noformēšanu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Vairumā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PLMP) nodaļu būtiski samazinājušās rindas uz personu apliecinošu dokumentu – pases un personas apliecības jeb eID kartes – noformēšanu un saņemšanu, un klienti šobrīd pakalpojumu var saņemt, ilgi negaidot, informēja PMLP.

Lai taupītu klientu laiku, ieviesta iespēja iestāties rindā attālināti, izmantojot “Qticket” mobilo lietotni. Jaunā iespēja attālināti pieteikt kārtas numuriņu uzlabojot pakalpojuma saņemšanas ērtumu. Lietotnē iespējams tiešsaistē sekot līdzi rindai katrā konkrētajā nodaļā, turklāt pakalpojumu var pieteikt, piemēram, vēl esot mājās vai tuvojoties PMLP nodaļai. Iestāties rindā attālināti var konkrētā dienā un konkrētā nodaļā 30 minūtes pēc nodaļas atvēršanas un 30 minūtes pirms nodaļa aizvēršanas.

Personu apliecinošus dokumentus katru darba dienu visās 29 PMLP nodaļās var noformēt un saņemt trīs veidos:

  • rindas kārtībā, neveicot iepriekšēju pierakstu un dodoties uz nodaļu jebkurā darba dienā,
  • piesakoties rindā attālināti konkrētā nodaļā, konkrētā dienā, izmantojot “Qticket” mobilo lietotni,
  • veicot iepriekšēju pierakstu uz konkrētu datumu un konkrētu laiku, izmantojot “Qticket” tiešsaistes pieraksta sistēmā PMLP tīmekļa vietnē www.pmlp.gov.lv vai “Qticket” mobilajā lietotnē.

Iepriekšēja pieraksta laiki gan ir būtiski samazināti, tāpēc ātri aizpildās. Primāri pakalpojumi katru darba dienu tiek sniegti rindas kārtībā.

Pārvalde aicina klientus neatlikt dokumentu noformēšanu uz nākamo pavasari, lai neveidotos ļoti lielas rindas pēc personu apliecinošajiem dokumentiem, un nākt noformēt dokumentus savlaicīgi – jau tagad. Arī tie klienti, kuriem pases vai eID kartes derīguma termiņš beigsies tikai nākamā gada pavasarī, vasarā vai rudenī, ir aicināti jaunus dokumentus noformēt jau tagad.

KONTEKSTS:

Kovida pandēmijas laika ierobežojumu un PMLP kapacitātes trūkuma dēļ iedzīvotājiem pēdējo divu gadu laikā ir bijušas ierobežotas iespējas atjaunot personu apliecinošus dokumentus. No 2020. gada marta bija spēkā ierobežojumi – klienti tika pieņemti tikai pēc iepriekšēja pieraksta, iedzīvotāji, ievērojot nepulcēšanās un distancēšanās nosacījumus, mazāk apmeklēja pārvaldes nodaļas, kā arī samazinājās ceļošanas iespējas. 

Šo iemeslu dēļ Saeima lēma, ka personu apliecinošus dokumentus – pasi un ID karti –, kuriem Covid-19 laikā beidzies derīguma termiņš, drīkstēs izmantot līdz 2023. gada 30. aprīlim. Tāpat ID karte būs obligāts personu apliecinošs dokuments no 2023. gada maija, nevis janvāra.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti