Rīta Panorāma

Laika ziņas

Rīta Panorāma

Intervija ar VADC direktori Egitu Poli

Rindas pēc pasēm un eID kartēm mazinās

PMLP uzsvars uz apkalpošanu «dzīvajā rindā»; iepriekšējā pieraksta apjoms samazināts

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada un 11 mēnešiem.

Kāds tiek apkalpots uzreiz pēc numuriņa saņemšanas, bet vēl kādam jāgaida rindā pāris stundas – tāda aina šobrīd vērojama Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) klientu apkalpošanas centros, lai saņemtu personu apliecinošu dokumentu. Rindu mazināšanai pārvalde pieņēmusi darbā jaunus darbiniekus un krietni samazinājusi cilvēku skaitu, ko apkalpo pēc iepriekšēja pieraksta.

Diāna kopā ar savu dēlu Raimo ieradusies Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Rīgas 1. nodaļā, jo bērna elektroniskajai identifikācijas kartei (eiD) beidzies derīguma termiņš. Viņa Latvijas Televīzijai atzina: "Zinot ažiotāžu, es biju satrauksies un gatava, ka mēs sēdēsim nenormālās rindās. Tāpēc laicīgi piezvanīju uz informācijas centru, un man ieteica braukt tieši uz šejieni. Mēs dzīvojam Pārdaugavā, es biju gatava braukt uz Valdemāra ielu, bet man teica, ka tur mēs varam gaidīt ļoti garā rindā. Mēs uzreiz kā dabūjām numuriņu, tā tikām klāt. Super!"

Lai gan rindas pēdējā mēneša laikā ievērojami samazinājušās, PMLP pārstāvji stāstīja, ne visiem tik ļoti veicas kā Diānai.

"Cilvēku interese ir liela. Mēdz būt dienas, kad rindas arī šeit pie Rīgas 1. nodaļas ir. Pirmdienas ir dienas, kad ir vairāk cilvēku, arī citās lielajās pilsētās mēdz būt tā, ka jāpagaida ilgāk. Tā var būt stunda, tās var būt arī 3–4 stundas," norādīja PMLP pārstāve Madara Puķe.

Līdz gada beigām 700 000 cilvēku jānomaina kāds no personu apliecinošiem dokumentiem. Izņemot pensionārus un vēl atsevišķas iedzīvotāju grupas, no nākamā gada eID karte būs obligāta Latvijas iedzīvotājiem no 15 gadu vecuma.

Puķe skaidroja: "Ja cilvēkam beidzas pases termiņš, bet ir eID karte un nav paredzēts ceļot uz ārvalstīm, kur nepieciešama pase, lai šķērsotu robežu, tad var pietikt arī ar vienu dokumentu."

Lai mazinātu rindas un apkalpotu pēc iespējas vairāk cilvēku, PMLP pieņemti darbā jauni darbinieki. Pērn maijā tika iesniegti 27 000 pieteikumi dokumentu izgatavošanai, bet šogad maija mēnesī tie jau bija 76 000. PMLP aicināja iedzīvotājus nākt dokumentu mainīt rindas kārtībā, nevis pēc iepriekšēja pieraksta.

"Pieraksts aizpildās ļoti ātri. Pieraksts ir līdz septembrim, jo primāri apkalpojam rindas kārtībā,"

teica Puķe.

Vēl aptuveni 18 000 Latvijas iedzīvotāju ir nepieciešams nomainīt dokumentu, lai varētu balsot rudenī gaidāmajās Saeimas vēlēšanās. Pārvaldē skaidroja, ka šādu cilvēku skaitu iespējams apkalpot 2,5 nedēļu laikā.

"Aicinām cilvēkus būt atbildīgiem, paskatīties savās pasēs, eID kartēs un laikus nomainīt savus dokumentus pirms vēlēšanām. Svarīgi atcerēties, ka parastā dokumentu nomaiņa ilgst desmit darba dienas. To ir īpaši svarīgi atcerēties tieši pirms vēlēšanām, kas būs 1. oktobrī," atgādināja PMLP pārstāve.

Iestādē arī skaidroja – ja dokumentu nepieciešams izgatavot zīdainim, tad ir iespējams uz pārvaldi atnest savas atvases fotogrāfiju, kas izgatavota fotosalonā. Šādā gadījumā bērns jāņem līdzi tikai uz dokumenta izsniegšanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti