Pirmās Latvijas Ainavu arhitektūras «Grand Prix» iegūst Kanālmalas apstādījumi Rīgā

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Pirmās Latvijas Ainavu arhitektūras balvas „Grand Prix” starptautiskas žūrijas vērtējumā piešķirts Rīgas kanālmalas apstādījumiem. Tie veidoti pēc pilsētas aizsargmūru nojaukšanas 19.gadsimta beigās Georga Kūfalta vadībā, un pašlaik tos apsaimnieko pašvaldības SIA „Rīgas meži”.

Starptautiskās Ainavu arhitektu federācijas prezidents Džeimss Heiters stāsta par konkursu
00:00 / 00:40
Lejuplādēt

Starptautiskās žūrijas atzinību saņēma arī virkne citu projektu un procesu, piemēram, Gaujas ielas rekonstrukcija Ādažos, Jūras parks Saulkrastos, Rūjienas kultūras nama teritorijas labiekārtojums un arī Barona ielas apstādījumi Rīgā, kuru kopšanai pašvaldība šogad neatrada naudu.

"Starp visiem pieteikumiem bija viens, kas izcēlās īpaši. Mūsuprāt, tas patiešām ir starptautiskas izcilības piemērs. Šis projekts parāda: kad dažādas profesijas strādā roku rokā, kopīgi var radīt lieliskas lietas. Šis projekts nav svarīgs tikai Rīgai un Latvijai, bet arī visai Eiropai un pat pasaulei. Tas ir augstas raudzes piemērs, un žūrijas lēmums par to bija vienbalsīgs. Tādēļ "Grand Prix” mēs piešķiram Kanālmalas apstādījumiem – Rīgas zaļajam koridoram," skaidro starptautiskās žūrijas vadītājs, Starptautiskās Ainavu arhitektu federācijas prezidents Džeimss Heiters (James Hayter) no Austrālijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti