Dienas ziņas

Pauž satraukumu par plānoto parka labiekārtošanu

Dienas ziņas

Tuvākajā laikā nepārskatīs tirdzniecības ierobežojumus

Sāk pansionātos mītošo un strādājošo vakcināciju

Pirmais no aprūpes centriem vakcīnas pret Covid-19 saņems «Gaiļezers»

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Pirmie sociālo aprūpes centru klienti, kuri trešdien, 10. februārī, saņems vakcīnas pret Covid-19, būs Rīgas centra “Gaiļezers” iemītnieki, informēja Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Irēna Kondrāte.

ĪSUMĀ:

 • Pirmie sociālo aprūpes centru klienti, kuri saņems vakcīnas – “Gaiļezera” iemītnieki.
 • Vakcināciju aprūpes centros sāks ar "AstraZeneca" vakcīnu.
 • Vakcinēties gatavi 8737 no 13 340 klientiem jeb aptuveni 65% no kopējā skaita.
 • Tāpat vakcinēties gatavi 2757 no 8225 darbiniekiem.
 • Centru klienti paši pieņem lēmumus par vakcinēšanos.
 • Par tiem, kuri paši nespēj pieņemt lēmumus, lemj aizbildņi.
 • “Gaiļezerā” vakcinēties gatavi 115 no 376 klientiem un 22 darbinieki.
 • Trešdien “Gaiļezers” saņems 80 vakcīnas.
 • Daļa darbinieku un klientu ir izslimojuši un vēl nevakcinēsies. 
 • Iemesls – imunitāte pašiem un mazais vakcīnu skaits valstij.
 • 35  no 52 centra “Imanta” darbiniekiem vakcinēsies ceturtdien.
 • Rīgas Bērnu un jauniešu centrā vakcinēties gatavi 109 no 200 darbiniekiem
 • 16. februārī sāks vakcināciju aprūpes centrā “Stella Maris”.
 • “Stella Maris” no 98 klientiem vakcinēs 83 klientus.
 • Zaļu valsts aģentūra: “AstraZeneca” vakcīna senioriem ir droša.
 • Tuvākajās dienās vakcinācija sāksies arī ārpus Rīgas.

Labklājības ministre Ramona Petraviča (“KPV LV”) uzsvēra, ka vakcinācijas uzsākšana ir solis uz priekšu, lai aprūpes centri atgrieztos normālajā dzīvē. Trešdien vakcināciju uzsāks ar “AstraZeneca” vakcīnām, kuras nesen piegādātas Latvijai.

Pašreizējā informācija liecina, ka vakcinēties gatavi 8737 no 13 340 klientiem jeb aptuveni 65% no kopējā skaita. Tāpat vakcinēties gatavi 2757 no 8225 darbiniekiem.

Saskaņā ar valsts informācijas sistēmas “Sociālo pakalpojumu sniedzēju reģistrs” datiem ilgstošu sociālās aprūpes un sociālās rehabilitācijas pakalpojumu institūcijā sniedz 215 iestādes, no kurām 26 valsts ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas, 189 pašvaldību un privātās ilgstošas sociālās aprūpes institūcijas.

Petraviča atzina, ka kopumā ir apmierināta ar vēlmi vakcinēties sociālās aprūpes centros, bet ”jāstrādā pie tā, lai skaidrotu vakcīnas drošumu un piemērotību visai sabiedrībai un arī senioriem aprūpes centros”, kā arī palielināt vakcinēto darbinieku skaitu, darot visu iespējamo, lai pasargātu sevi un citus no vīrusa.

Centru klienti paši pieņem lēmumus par vakcinēšanos.

Cilvēkiem ar veselības problēmām veselības stāvokli un iespēju vakcinēties novērtē ģimenes ārsts, par tiem, kuri paši nespēj pieņemt lēmumus, lemj aizbildņi.

Rīgas domes Labklājības departamenta vadītāja Irēna Kondrāte informēja, ka Rīgā sociālajā aprūpē vakcinēšanās loģistiku organizē departaments, tāpēc “varam ātri noreaģēt uz piegādēm un vakcinētājiem norādīt iestādes, kuras gatavas tos uzņemt”. 

Trešdien vakcinēs lielākā pansionāta – “Gaiļezers” – iemītniekus.

Šajā centrā vakcīnu trešdien saņems 80 cilvēki. Kondrāte arī informēja, ka kopumā no 376 klientiem vakcinēties gatavi 115, vakcinēties gatavi arī 22 darbinieki.  

Daļa darbinieku un klientu ir izslimojuši Covid-19 vīrusu  un šobrīd vēl nevakcinēsies. Iemesls – imunitāte pašiem un mazais vakcīnu skaits valstij.

“Kamēr mums nav pietiekoši daudz vakcīnu, ir loģiskāk un godīgāk vakcinēt tos, kam nav nekādas aizsardzības. Tiem, kas ir tikko izslimojuši, ir maz ticamība, ka var saslimt atkal,” skaidroja Imunizācijas valsts padomes priekšsēdētāja Dace Zavadska.

Rīgas pašvaldības Bērnu un jauniešu centra (RPBJC) struktūrvienības “Imanta” darbinieki (35 no 52 darbiniekiem) vakcinēsies ceturtdien, 11. februārī.

Jau laikus tika veikta darbinieku aptauja un tika sagatavoti saraksti, kas parāda, ka tūlīt vakcinēties gatavi vairāk nekā puse darbinieku. Visu septiņu RPBJC struktūrvienību darbiniekus vakcinēs izbraukuma vakcinācijas brigāde no klīnikas "Medicīnas centrs ARS" 15. februārī, šobrīd gatavi vakcinēties ir 109 darbinieki no 200.

16. februārī sāks vakcināciju Rīgas pašvaldības SAC “Stella Maris”, kurā no 98 klientiem vakcinēs 83 klientus, to darīs SAC ģimenes ārsts ar Rīgas veselības centra atbalstu.

Zaļu valsts aģentūras Zāļu reģistrācijas departamenta vadītāja Elita Poplavska savukārt skaidroja, ka “AstraZeneca” reģistrācijas procesā ir izvērtēts, ka uz vakcīnu veidojas imūna atbilde, kā arī pētījumos bija pietiekami daudz cilvēku vecumā līdz 65 gadiem, lai secinātu, ka šī vakcīna ir droša. Savukārt par tās efektivitāti senioriem nevar pilnībā droši spriest, jo viņu pētījumos par efektivitāti nebija pietiekami daudz, lai aprēķinātu efektivitātes lielumu.  

Savukārt Zavadska informēja, ka “Oksfordas zinātnieku un “AstraZeneca” kopā veidotā vakcīna ir vienlīdz laba gan jaunākiem cilvēkiem, gan senioriem, cilvēkiem virs 65, gan ar blakus saslimšanām, tur šaubu nebija”.  

Tuvākajās dienās vakcinācija sāksies arī institūcijās, kas atrodas ārpus galvaspilsētas, tostarp valsts sociālās aprūpes centros.

Visos aprūpes centros uz vietas ir personalizēti saraksti, kas  aktualizēti uz vakcinācijas brīdi, ņemot vērā klientu vēlmi tikt vakcinētam.

Labklājības ministrija ir nosūtījusi aicinājumu visiem aprūpes centriem, lai tie savlaicīgi būtu  gatavi vakcinācijai.  

KONTEKSTS:

Covid-19 krīzē smagi skarti ir arī pansionāti un sociālās aprūpes centri. Pāris mēnešos ir jau vairāk nekā 4000 saslimušo – pansionātos nespēj apturēt Covid-19 izplatīšanos. Labklājības ministrija aplēsusi, ka infekcija skārusi 80 sociālās aprūpes iestādes visā Latvijā. Tieši sociālo aprūpes centru klienti un darbinieki ir otrā prioritārā grupa pēc mediķiem, kuri sāks saņemt vakcīnas pret Covid-19.

Tā kā saslimstība ar Covid-19 Latvijā nemazinās, ārkārtējā situācija ir pagarināta līdz 6. aprīlim, ieskaitot arī Lieldienu brīvdienas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti