Panorāma

Mēģinās mazināt pusaudžu pašnāvības

Panorāma

Zolitūdes traģēdijas krimināllietā sāk tiesas debates

Piketā prasa naudu Alojas vidusskolas renovācijai

Piketā prasa naudu Alojas vidusskolas renovācijai 

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Alojas Ausekļa vidusskolas skolēnu vecāki pulcējās pie Ministru kabina, prasot piešķirt aizdevumu skolas ēkas atjaunošanai. Skolas rekonstrukcija ir viens no sāpīgākajiem jautājumiem, kas satrauc vietējos iedzīvotājus.

Ar daudziem plakātiem, skolas soliem un skolas ēkas fragmentu piketā pie Ministru kabineta piedalījās Alojas Ausekļa vidusskolas skolēni un viņu vecāki, kuri protestēja pret valdības atteikumu aizdot naudu skolas ēkas renovācijai. Pēc skolas pārstāvju teiktā, mācību iestāde jau gadu ir avārijas stāvoklī.

“Arī mūsu dēls mācījās koridorā, tā nevarētu teikt – foajē viņš mācījās – vienmēr pie direktora durvīm. Ieradās laikus, ja vajadzēja būt iekšā. Vai šie apstākļi ir tie, kad cilvēki iet cauri. Tas traucē arī pasniedzējiem. Tie nav tie apstākļi, kas mūsu bērniem būtu jārāda,” sacīja Alojas Ausekļa vidusskolas skolnieka māte Inese Veinberga.

“Kad tu visu dienu pavadi vienā klasē, gaisa kļūst tik maz, ka tu pēdējās stundās nevari pamācīties. To piedzīvoja visa skola. Apstākļi bija briesmīgi,” zina stāstīt Alojas Ausekļa vidusskolas skolnieks Dāvis Daniēls Vildiņš.

Valdība pagājušajā nedēļā nolēma izņemt Alojas Ausekļa vidusskolas renovācijas projektu no paredzēto darbu saraksta, kuru īstenošanai izņēmuma kārtā piešķirs Valsts kasē. Ministriem rādās aizdomas par nelikumībām projektā.

Alojas novada domes priekšsēdētājs Valdis Bārda par to pauž sašutumu, norādot, ka ēkas stāvoklis ir vēl sliktākā stāvoklī, nekā sākotnēji domāts. Tāpēc skolēniem nācās mācīties citās telpās, piemēram, skolas sporta halles foajē, garderobēs un atpūtas telpās.

Alojas Ausekļa vidusskola ir vienīgā novadā un nākamgad tajā plāno mācīties 270 skolēni. Finanšu ministrija norāda, ka tiek meklēts risinājums aizdevuma piešķiršanai skolas pārbūvei. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti