Dienas ziņas

Izrāda Tukuma Mākslas muzeja jaunieguvumus

Dienas ziņas

Pie Ventspils uz sēkļa uzskrējusi barža

Darbību sākuši jaunie apraides masti

Pierobežā priecājas par jaunajiem TV un radio apraides mastiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem un 5 mēnešiem.

Krāslavas un Viļakas novadā līdz ar gada sākumu sāka darboties jaunie apraides masti, lai austrumu pierobežā stiprinātu bezmaksas apraidē esošo televīzijas, kā arī radio programmu signālu. Uzrunātie iedzīvotāji pauda gandarījumu par jaunajiem mastiem un televīzijas attēla labāku kvalitāti.

Pierobežā priecājas par jaunajiem TV un radio apraides mastiem
00:00 / 05:14
Lejuplādēt

Ir pagājusi nedēļa, kopš Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistas pagastā televīzijas apraidi uzsākuši jaunuzbūvētie 100 metrus augstie apraides masti. Joprojām ne visi pierobežas iedzīvotāji ir informēti par nepieciešamību noregulēt uztverošās antenas jauno mastu virzienā, kā arī par televīzijas programmu uzstādīšanu.

“Programmu uzstādīšanas veids iedzīvotājiem var atšķirties. Tomēr tās pamatdarbības visiem ir vienādas: veikt programmu meklēšanu, lai televizorā iebūvētais uztvērējs vai dekoders uztver jauno programmu. Runājot par pārpratumiem, kas ir bijuši pirmajās dienās, jāsaka, ka izmaiņas skar tikai tos, kuri izmanto bezmaksas zemes televīzijas pakalpojumus. Šeit nav runa par maksas zemes televīzijas pakalpojumiem,” norāda LVRTC valdes loceklis Ģirts Ozols.

No šā gada uzlabota ne tikai bezmaksas zemes televīzijas pārraides kvalitāte, bet arī Latvijas radio programmu skanējums. No jaunā gada Krāslavas novadā radio jau skan jaunā kvalitātē, bet Viļakas novadā radio signālu uzlabo šonedēļ.

Labāks TV un radio signāls

Viļakas novada Vecumu pagasta iedzīvotāja Jevgenija Račāne stāsta, ka pie mājas esošā antena gan nav pārregulēta, taču televīzijas kanālu attēla kvalitāte būtiski uzlabojusies tāpat. Jevgenija neslēpj prieku, ka tagad pierobežas mājsaimniecībās varēs pilnvērtīgi skatīties piecas Latvijas bezmaksas televīzijas programmas.

“Iepriekš televizors nerādīja tik spodri kā pašlaik un bieži raustījās, un bija pārtraukumi. Dažreiz pazuda signāls. Nu, pašreiz priecājos, ka tik spodri rāda. Mēs kaut ko vismaz redzējām. Kas pavisam neredzēja, tad tam pavisam labi būs. Priecāsies!” saka iedzīvotāja.

Tikmēr Viļakas novada Aizpurves ciema iedzīvotājs Jānis, kurš dzīvo nepilnus trīs kilometru attālumā no Krievijas robežas, antenu televīzijas uztveršanai uzmeistarojis pats. Jānis atklāj, ka vēl no padomju laikiem pierobežas iedzīvotāji pieraduši, ka televizoram pazūd te skaņa, te attēls, te programmas pārklājas.

Pēc divu jaunu apraides mastu izbūves, bezmaksas televīzijas zemes apraides skatītājiem Viļakas un Krāslavas novadā pērnā gada nogalē bija jāveic uztverošās antenas regulēšana un programmu uzstādīšana. Blakus Jāņa mājai vien pārsimts metru attālumā uzstādīts jaunais apraides tornis, taču viņš ne uz mājas jumta izvietoto apaļo antenu, ne televīzijas programmas vēl nav pārregulējis.

Vīrietis atklāj, ka tagad arī vēl esot brīži, kad televīzijas signāls pazūdot, tāpēc jau drīzumā viņš plāno antenu pagriezt uz torņa pusi. Pats viņš skatoties gan 20 Krievijas televīzijas kanālus, gan piecus bezmaksas, kas tiek translēti Latvijā. Vairāk interesē ziņas un Latgales televīzijas sižeti.

Pāris kilometrus no Aizpurves dzīvo Inese ar ģimeni. Viņa atklāj, ka jaunajā gadā televīzijas signāls, kļuvis labāks. “Vīrs vairāk televīziju skatās un viņš teica, ka agrāk vakarā raustījās tā televīzija, sliktāk rādīja, bet tagad ir uzlabojusies kvalitāte. Es nezinu, vai tas ir saistīts ar torņa izbūvi, bet radio mums vienmēr ir skanējis labi,” stāsta Inese.

Semenovas ciemā, kur atrodas Medņevas pagasta pārvalde, uz privātajām un arī daudzdzīvokļu mājām redzamas gan satelīta antenas, gan žuburainās vecā tipa antenas. Pagasta pārvaldnieks Juris Prancāns apstiprina –

lai arī pagājušas tikai dažas dienas, iedzīvotāji jau pamanījuši uzlabojumus televīzijas apraidē.

“Mums te cilvēki izmanto arī citus televīzijas skatīšanās veidus - satelīttelevīziju un arī kabeļtelevīziju. Tikai daļa cilvēku izmanto veco sistēmu, kad ar antenu uztver televīziju. Cik es esmu tagad runājis ar darbabiedriem, viņi atzīst, ka ir uzlabojusies uztveršana. Ekrānos pirms tam bieži vien parādījās kvadrātiņi un tas nozīmē, ka pavājš signāls bijis. Tagad šie kvadrātiņi vairs nerādās un attēls ir kvalitatīvs. Mēs esam priecīgi, ka ir uzlabojusies apraides kvalitāte. Taču galvenā problēma mums bija tā, ka pie mums ļoti slikti skanēja Latvijas Radio. Pat braucot mašīnā nereti skanēja tikai šņākoņa.”

Cer arī uz labāku mobilo signālu

Par to, ka līdz ar jaunā masta būvniecību latviešu kanālu signāls ir spēcīgāks par kaimiņvalstu, norāda arī Valsts robežsardzes Lavošnieku robežapsardzības nodaļā, kas atrodas aptuveni divu kilometru attālumā no Latvijas–Krievijas robežas. Vēl tikai atlicis atrisināt mobilo sakaru problēmas.

“Noteikti mobilos sakarus un noteikti arī internetu, jo šeit, pierobežā, mums švaki ar tiem sakariem. Tas pats arī ar radio. Ir vietas, kur ir, bet ir vietas arī, kur pavisam nav,” stāsta Lavošnieku robežapsardzības nodaļas inspektors Jānis Ribāks.

“Esam uzsākuši Krāslavas novada Skaistā. No 2. janvāra arī raidīt Latvijas Radio 1., 2., 4.  programmu. Viļakas novada Aizpurvē sāksim apraidi Latvijas Radio pirmajai un ceturtajai programmai, sākot no ceturtdienas, piektdienas. Šogad noteikti, ka būs arī operatoru iekārtas izvietotas, un tiks nodrošināta labāka arī mobilās apraides zona,” norāda Ozols no LVRTC.

Ja iedzīvotājiem neizdodas uztvert bezmaksas apraidē esošās televīzijas programmas, tad iedzīvotāji var saņemt bezmaksas konsultācijas, zvanot pa tālruni 67108787.

KONTEKSTS:

Jaunie apraides masti Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistā uzcelti 2019.gada vasarā. Tie ir 100 metrus augsti, un to būvniecība izmaksāja nepilnus 500 000 eiro. Masti uzbūvēti ar mērķi stiprināt Latvijas informatīvo telpu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti