Rīta Panorāma

Intervija ar VUGD pārstāvi Kristapu Koldbergu par drošību svētku laikā

Rīta Panorāma

Vecgada koncertuzvedums «Žurku žurka 2020»

Viļakas un Krāslavas novados pieejams stiprākas jaudas TV programmu signāls

Testa režīmā sāk darboties jaunie apraides masti Viļakas un Krāslavas novadā

Ar nākamā gada sākumu bezmaksas zemes apraidē esošo programmu izplatīšanu Latvijā sāks divi jauni apraides masti – Viļakas un Krāslavas novadā, kas šo novadu iedzīvotājiem nodrošinās stiprāku TV programmu signālu. Testa režīmā signāls no jaunajiem mastiem pieejams jau no 30. decembra.

Bezmaksas zemes TV apraidē iedzīvotājiem pieejamas piecas TV programmas – LTV1, LTV7, Sporta centrs.com, Re:TV un Rīga TV 24. Lai uztvertu signālu, nepieciešams noregulēt antenu jaunā masta virzienā un veikt programmu uzstādīšanu.

"Latvijas Valsts radio un televīzijas centra" valdes loceklis Ģirts OzolsKarina Važnaja

“Lai varētu uztvert šo bezmaksas zemes apraidē esošo TV programmu signālu, Viļakas novada Aizpurves un Krāslavas novada Skaistas iedzīvotājiem

jānoregulē uztverošās antenas jauno mastu virzienā un jāveic televīzijas programmu uzstādīšana.

Tiem iedzīvotājiem, kas uztvērējus uzstādīs jau testēšanas laikā, 1. janvārī nekādas atkārtotas darbības nav jāveic. Kopumā šie pasākumi tiek veikti nacionālās informatīvās telpas stiprināšanas projekta ietvaros. Arī Latvijas Radio signāls būs spēcīgāks Krāslavas novadā, sākot no 2. janvāra, jaunais masts tiks izmantots, lai nodrošinātu spēcīgāku signālu LR1, LR2 un LR4 programmām. Savukārt Viļakas novadā, sākot no 9. janvāra, LR1 un LR4 tiks apraidītas no jaunā masta. Sākot ar šiem datumiem, uztveršanas signāls būs būtiski spēcīgāks un kvalitatīvāks,” stāstīja Latvijas Valsts radio un televīzijas centra valdes loceklis Ģirts Ozols.

Līdz šim Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotāji uztvēra bezmaksas apraidē esošās TV programmas no apraides torņiem, kas atradās salīdzinoši tālu, tāpēc nereti kaimiņvalstu televīzijas programmu signāla līmenis bija stiprāks par pašmāju programmu signāla līmeni. 

Jaunie apraides masti Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistā uzcelti, lai varētu nodrošināt bezmaksas apraidē esošo TV programmu, kā arī sabiedriskā radio programmu signāla jaudas palielināšanu. Nepieciešamības gadījumā LVRTC varēs nodrošināt arī maksas TV programmu signāla jaudas palielināšanu, ja tiks saņemts šāds pieprasījums no raidsabiedrībām. 

Jaunie apraides masti tika uzcelti šī gada vasarā. Tie ir 100 metrus augsti, un to būvniecība izmaksāja nepilnus 500 000 eiro. Viļakas un Krāslavas masti ir kļuvuši par 29. un 30. LVRTC torņu un mastu infrastruktūras objektu. 

Gadījumā, ja iedzīvotājiem ir radušās problēmas uztvert bezmaksas apraidē esošās programmas, iedzīvotāji var saņemt konsultāciju, zvanot pa tālruni 67108787. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Latvijā
Ziņas
Jaunākie
Interesanti