Piebalgs un Smiltēns: «Vienotības» valdei jāmainās

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem un 11 mēnešiem.

Partijai “Vienotība”, kurai šonedēļ paredzēts kongress, ir vajadzīgs ne tikai jauns līderis, bet arī jāmaina partijas valde, uzskata abi “Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidāti.

“Vienotības” priekšsēdētāja amata kandidāti Andris Piebalgs intervijā LTV raidījumā “Rīta Panorāma” skaidroja, ka partijas valdei jāmainās diezgan kardināli, jo tas parādītu, ka pati partija grib mainīties.

Arī otrs šī amata kandidāts Edvards Smiltēns atzina, ka valdē nepieciešamas pārmaiņas. Viņš gribētu valdē redzēt vairāk partijas reģionālo nodaļu cilvēku, lai lēmumi nonāktu arī līdz reģioniem. Par konkrētu reģionālo pārstāvju kvotu partija varētu izlemt kongresā.

Smiltēns pieļāva, ka amatu varētu saglabāt "Vienotības" ģenerālsekretārs Artis Kampars.

Taujāts par Solvitas Āboltiņas lomu "Vienotībā", Piebalgs atzina, ka labprāt uzklausīs politiķes padomus un tie būs noderīgi, tomēr atbildība paliek partijas vadītāja rokās. “Tas, ka politiski situācija nav viņas labā, nav iemesls, lai viņa nestrādātu partijas labā,” sacīja Piebalgs. Līdzīgi arī Smiltēns stāstīja, ka labprāt uzklausīs jebkuru padomu un viedokli, bet lēmumus pieņems, balstoties uz savu pārliecību.

Kļūstot par “Vienotības” līderi, Piebalga prioritātes būs vēlētāja uzticības atgūšana, Latvijas simtgades plāna īstenošana un atbalsts partijas ministriem viņu iesāktajās reformās. Tāpat viņš norādīja uz lielu ienākumu nevienlīdzību Latvijā, un, lai to mazinātu, būtu jāmaina nodokļu sistēma, tuvinot to Skandināvijas valstu sistēmām.

Tikmēr Smiltēns atzina, ka vēl pērn decembrī viņam bijusi drūma sajūta par partiju, taču tagad izskatās cerīgi, jo “Vienotībā” esot sākusies atmoda. Partijas līdera kandidātu debates esot ļāvušas atrauties no ikdienas darbiem un paskatīties uz problēmām nostāk. Turklāt tas mobilizējis partijas biedrus. Smiltēns arī norādīja – par spīti zemajiem reitingiem, neviens no partijas nav izstājies un tas nozīmējot, ka cilvēki gatavi pārmaiņām.

Jau ziņots, ka 4.jūnijā notiks partijas „Vienotība” ārkārtas kongress, kurā vēlēs jauno priekšsēdētāju. Uz šo amatu pretendē divi kandidāti: Edvards Smiltēns, kā arī bijušais eirokomisārs Andris Piebalgs.

Vajadzību pēc partijas restarta "Vienotības" biedri īpaši uzsvēra pēc premjera krēsla zaudēšanas, kad februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēma valdības vadīšanu uzticēt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim Mārim Kučinskim.

Toreiz "Vienotības" valde lēma, ka ārkārtas kongress ir jārīko rudenī, taču pēc reģionālo nodaļu iniciatīvas valde vēlāk lēma kongresu rīkot jau 4. jūnijā. Viens no iemesliem ātrākam kongresam bija gatavošanās pašvaldību vēlēšanām 2017. gadā, taču reģionālo nodaļu vadītāji arī nenoliedza, ka restartam ir vajadzīga partijas vadības maiņa un partijas vadītāja Solvita Āboltiņa atzina, ka uz priekšsēdētājas amatu vairs nepretendēs. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti