Panorāma

Panorāma

Panorāma

Ko var gaidīt no Andra Piebalga?

«Vienotību» turpmāk vadīs Andris Piebalgs

Piebalgs nomaina Āboltiņu «Vienotības» līdera amatā

Partijas “Vienotība” stūre uz nākamajiem diviem gadiem nodota bijušā Eiropas komisāra Andra Piebalga rokās. Konkurence starp abiem kandidātiem bija liela, un līdz pat balsojuma beigām nebija nojaušams, kurš iegūs partijas biedru vairākuma atbalstu. Edvards Smiltēns zaudēja vien ar pārdesmit balsīm. Tikmēr līdzšinējā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa turpinās darbu partijā kā valdes locekle. Kongresa delegāti valdē neievēlēja nevienu pārstāvi no tā sauktās "Vienotības" iekšējās opozīcijas. 

Līdzvērtīga cīņa

Cīņa par partijas līdera amatu bija līdzvērtīga, no kopumā 453 derīgajiem biļeteniem 237 bija pausts atbalsts Piebalgam. Līdz ar to balsu atšķirība ir nedaudz mazāka par 40.

Pēc rezultātu paziņošanas Smiltēns atzina, ka daudzi viņa potenciālie atbalstītāji dažādu iemeslu dēļ nevarēja ierasties uz kongresu. Sākotnēji kongresam bija pieteikušies 595 delegāti.

“Pietrūka ļoti maz. Ir skaidrs, ka 140 cilvēki neatbrauca. Man pašam zvanīja cilvēki no reģioniem un atvainojās, jo balsojums tieši iekrīt brīdī… Vieniem bija pasākums Jūrmalā, citiem bija dejošanas pasākums. Daudz dažādu apstākļu sakritība. Man pazīstami kādi 50 cilvēki neatbrauca, jo viņiem bija citas paralēlas lietas. Bet tas nekas,” piebilda Smiltēns.

Edvards Smiltēns

  Smiltēns gan joprojām ir noskaņots ieviest savas idejas partijā – reformēt "Vienotības" domes darbu, kā arī precizēt partijas kopējo viedokli dažādos fundamentālos jautājumos, piemēram, par tautas vēlētu prezidentu vai obligāto karadienestu.

  Smiltēns apliecināja, ka ir gatavs strādāt komandā ar Andri Piebalgu: "Pēc būtības esmu komandas spēlētājs. Ja kādreiz ir kādas runas bijušas par amatiem, es esmu skatījies, kā tas izskatās kopumā, ko "Vienotība" no tā iegūst. Līdz ar to neesmu kaut kur rāvies vai mēģinājis par katru cenu kaut ko panākt. Man ir svarīgi, lai ir komanda, spēcīga organizācija. Es gribu dabūt atpakaļ "Vienotībā" to vienotības īpašo sajūtu, kas bija tad, kad mēs sākām."

  Partijas opozicionāri valdē netiek

   

  Smiltēns turpinās strādāt "Vienotības" valdē. Amatu tajā saglabās arī līdzšinējā partijas vadītāja Solvita Āboltiņa. Tāpat valdē turpinās strādāt ministri Kārlis Šadurskis, Arvils Ašeradens un Rihards Kozlovskis, Eiropas Parlamenta deputāti Krišjānis Kariņš un Artis Pabriks, un Kurzemes reģiona pārstāve Karīna Korna.

  Trešdaļa valdes locekļu ir nomainīti. Jaunpienācēji valdē būs Salaspils domes priekšsēdētājs Raimonds Čudars, Saeimas deputāts Hosams Abu Meri, Rīgas domes deputāts un Vienotības Rīgas nodaļas vadītājs Olafs Pulks, kā arī Jelgavas domes deputāts Aigars Rublis, savukārt Latgales reģionu Vienotības valdē turpmāk pārstāvēs Līvija Plavinska.

  Taču kongresa delegātu balsis uz vietas saglabāšanu valdē pietrūka bijušajai premjerei Laimdotai Straujumai, bijušajam satiksmes ministram Anrijam Matīsam, Eiropas parlamentārietei Inesei Vaiderei, kā arī diviem tā sauktās iekšējās opozīcijas pārstāvjiem – Aleksejam Loskutovam un Andrejam Judinam.

   

  Cer uz izmaiņām “Vienotībā”

  Uzrunā pēc ievēlēšanas Piebalgs pauda pārliecību, ka notikušais kongress būs pagrieziena punkts “Vienotībai” un arī tās biedru savstarpējās attiecībās. Atbalsts abiem amata kandidātiem liecinot par to, ka partija ir gatava mainīties, lai atgūtu savas pozīcijas.

  Viņš arī pateicās par darbu iepriekšējai “Vienotības” līderei, apliecinot, ka gatavs turpināt darbu gan kopā ar Āboltiņu, gan Edvardu Smiltēnu, kurš bija otrs pretendents uz priekšsēdētāja amatu. "Abiem viņiem es esmu ļoti pateicīgs par to politisko skolu, ko es esmu apguvis, atgriežoties Latvijā, un to es saku no sirds!" pauda Piebalgs.

  Partijas jaunā valde uz pirmo sanāksmi sanāks pirmdien. “Mēs runāsim par lietām, ko es gribu ierosināt partijas iekšējā organizācijā, un par dažiem pamatjautājumiem, kuri ir visdegošākie,” saka Piebalgs.

  Kopumā uz partijas ārkārtas kongresu sestdien, 4.jūnijā, bija ieradušies 477 biedri no gandrīz sešsimt, kuri bija izteikuši šādu vēlēšanos. Gandrīz piecu gadu pastāvēšanas laikā “Vienotībai” sešu mēnešu periodā šīs ir jau otrais kongress.

  Tieši biedru neapmierinātība lika izšķirties par ārkārtas sapulci. Uz valdes priekšsēdētāja amatu tika izvirzīti divi kandidāti – Edvards Smiltēns un Andris Piebalgs.

  Vajadzību pēc partijas restarta "Vienotības" biedri īpaši uzsvēra pēc premjera krēsla zaudēšanas, kad februārī Valsts prezidents Raimonds Vējonis nolēma valdības vadīšanu uzticēt Zaļo un zemnieku savienības pārstāvim Mārim Kučinskim.

  Toreiz "Vienotības" valde lēma, ka ārkārtas kongress ir jārīko rudenī, taču pēc reģionālo nodaļu iniciatīvas valde vēlāk lēma kongresu rīkot jau 4. jūnijā. Viens no iemesliem ātrākam kongresam bija gatavošanās pašvaldību vēlēšanām 2017.gadā, taču reģionālo nodaļu vadītāji arī nenoliedza, ka restartam ir vajadzīga partijas vadības maiņa. Partijas vadītāja Solvita Āboltiņa atzina, ka uz priekšsēdētājas amatu vairs nepretendēs.

  Pašlaik šis politiskais spēks, kas vairāku gadu garumā bija valdošais, pēdējā pusgada laikā reitingā stipri zaudējis - tas svārstās ap 6%. Saskaņā ar jaunākajām aptaujām tās reitings ir no 4,1% līdz 5,4%, tādējādi būtiski atpaliekot no saviem koalīcijas partneriem.

  17 komentāri
  Neliela piebilde Artūra teiktajam
  - Piebalgs nekādi nekontrolēja komercbanku darbību. Par komercbanku uzraudzību bija atbildīgs Rimševics. - Lai arī LB uzraudzības sistēma postpadomju valstu vidū tika vērtēta kā visprogresīvākā, neviena uzraudzības sistēma negarantē 100% nelikumību novēršanu. - Ja banka slēpj patieso stāvokli, tad šādi bankroti nav izslēgti arī ārkārtīgi attīstītās valstīs, kā to pierāda Lemans Brothers gadījums. - Pieprasīt atbildību no Piebalga par šīs bankas bankrotu, līdzinātos pieprasīt Iekšlietu ministra un policijas vadības atkāpšanos un sodīšanu katru reizi, kad valstī tiek izdarīta zādzība vai kāds cits noziegums.
  Neliela piebilde Artūra teiktajam
  Bet runa jau nav par banku. Jālej mēsli uz Vienotību :)
  Artūrs
  nespēj pildīt ministra pienākumus.... Un viņu aizsūtīja par vēstnieku uz Igauniju. Profesionāls partijnieks, komunists, fizikas skolotājs iedomājās sevi par finanšu ministru.Smagi cieta visa tauta.Bet vai tas apstādināja partijnieku Piebalgu? Nē taču.Visu, pie kā Piebalgs ir ķēries klāt, viņš ir nogremdējis.Nu laikam kārta Vienotībai. Varbūt,ka labi tas.Kaut tikai neciestu tauta.Domāju,ka Banku Baltija neviens viņam nepiedos. Piebalga lielākais varoņdarbs Latvijas kriminālajā valstiskajā sistēmā – iedzīvotāju ietaupījumu izkrāpšanu bankā „Baltija”."Vienotībai" nu jauns vadītājs.
  Artūrs
  1995. gads.Tuvojas Bankas Baltija krahs.Bet tā laika finanšu ministrs Piebalgs uzstājas TV ar paziņojumu tautai, ka uztraukumam neesot pamata, ka VISS ESOT PILNĪGĀ KĀRTĪBĀ, viņš ar Gaili kontrolējot situāciju, neviens neko nevarot zaudēt (ja kas-valsts pārņemšot banku), naudu neesot vajadzības izņemt no bankas (laikam uztraucās,ka ieguldītāji nenopelnīs tik dāsni solītos procentus un nekļūs stāvus bagāti). Piebalgs kā finanšu ministrs VISTIEŠĀKĀ veidā ir atbildīgs par Bankas Baltija krahu,par neglābšanu un tautas muļķošanu.Par to,ka neskaitāmi Latvijas iedzīvotāji zaudēja visus savus mūža iekrājumus. Pirms kraha Piebalgs vienā mierā pa TV stāsta:"MIĻĀ TAUTA, BANKĀ VISS IR PILNĪGĀ KĀRTĪBĀ. NEUZTRAUCIETIES! NAUDU NEVAJAG ŅEMT ĀRĀ. ES GARANTĒJU-VISS BŪS KĀRTĪBĀ." Pa to laiku visa naudiņa no bankas tiek pārskaitīta tālos kontos un banka bankrotē. Lielākā tautas daļa visus savus dzīves uzkrājumus zaudējusi. Bet Piebalgs? Ko Piebalgs? Piebalgs atsūtīja telegrammu no Spānijas, ka nespēj pildī
  Okejs
  Ja no šodienas bijušos komunistus noliktu malā no valsts pārvaldes, tad iespējams ka pēc pāris gadiem Latvija sāktu atveseļoties. Ļaujiet taču bijušie komunisti jaunajiem celt jaunu Latviju. Apnikušas tās intrigas. Jāsāk būtu no brabmaņiem un gudmaņiem, un ārā visus komunistus no partijām, lai dzīvo savā patskaņā ar savu pārliecību.
  Jānis
  Būdams Izglītības ministrs Piebalgs iznīcināja matematiku un fiziku Latvijas skolās un vēl šodien neatzīst savu kļūdu. Ko mēģinās iznīcināt, būdams Vienotības līderis?
  iznīcinātā matemātika
  Jā, tagad skolā māca, ka 1+1=1.
  Cers
  Maita ari āfrikā ir maita .
  Ak un vai...
  Tas viss man atgādina diskusijas 90. gadu pašā sākumā par to, vai ir iespējams reformēt komunistu partiju. Nevajag aizmirst, ka jebkura partija tiek dibināta tikai un vienīgi tādēļ, lai jebkādā veidā tiktu pie varas un, to iegūstot, noturētos pie varas, cik ilgi vien iespējams un jebkādiem līdzekļiem. Savukārt jebkādus līdzekļus Vienotībā, manuprāt, visspilgtāk ir ilustrējusi un demonstrējusi Āboltiņa. Pieļauju, ka citos apstākļos viņa raiti soļotu arī pāri līķiem.
  eS
  Pragmātiski domājot, ir tikai viens risinājums, kas may be var līdzēt Vienotībai-atbrīvoties no Āboltiņas kundzes medāļa pie savas frakas. Pat piektā sekretāra amatā šī kundze ir kā akmens partijas kaklā, kas var tikai līdzēt noslīkšanas procesā. Visas pārējās darbības ir švakākas par plāksteri mirējam.
  Kŗemilek
  Atmiņa cilvēkiem ir īsa. Tagad šķiet, ka Piebalgs - tas tik ir spēks! Bijušais Eirokomisārs! Kam atmiņa garāka, atcerēsies, ka ne jau par kādiem īpašiem nopelniem un sevišķām spējām Piebalgs tajā amatā ietika. Vienkārši tā sanāca. Tāpēc Piebalga ievēlēšana amatā un iekšējās opozīcijas ignorēšana drīzāk izskatās pēc Vienotības gulbja dziesmas, kuru īstie lietu bīdītāji tīri labi apzinās. Domāju, būs jauns piedāvājums.
  muļķu zeme latvānija rullē
  Kas arī bija elementāri prognozējams: "ilgtspējīgi" krampjaini agonējošā politsprāgoņa "v-jenotība" rituālā ceremonijā ar pakaļ(ā)paliecēju koleģiālu gaudošanu tika izvadīta pa "Smil(tēn)u taku" uz "Piebalga(s) politlīķu brāļu kapiem". Kur, klusināti skanot "Internacionālei" un "ilgtspējīgi" turpinoties arvien histēriskākai pakaļ(ā)palicēju unisonai gaudošanai, šamais toksiskais politatkritums tiks "norakts lai nesmirdētu".
  m.
  vai tiešām tev šķiet, ka no šitādu penteru rakstīšanas ir kaut kāda jēga?
  Aivars
  Nepareiza izvēle arī ir izvēle...
  vienotības apstāvētājs
  Piebalgs
  Latvis
  Birokrāts un komunists? Liekēdis?
  Laukos
  Garlaicīgi lasīt kā pārītis algoto komentētāju copy-paste jau gadiem nodrillētu materiālu. Varat gaudot, cik tīk, Vienotība nekus nepazudīs, neceriet. Salīdzinājums ar kompartiju un citi lēti triki nepalīdzēs. Mēs laukos neesam vakarējie ;)
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
  Latvijā
  Ziņas
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti