Pētniece: Tiesiskās vides pilnveidošanas komisijai vajadzētu strādāt ar plašāku lauku, ne detaļām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa izveidotajai ekspertu komisijai par tiesiskās vides pilnveidošanu nevajadzētu fokusēties uz detaļām un juristu darba uzraudzīšanu, bet gan raudzīties uz plašāku lauku, intervijā Latvijas Radio sacīja "Providus" vecākā pētniece Ilona Kronberga.

Kronberga pozitīvi vērtē prezidenta soli tiesiskās vides pilnveidošanas izveidē. Viņa gan cer, ka ekspertu darbs nereducēsies uz juristu darbības uzraudzīšanu vai fokusēšanos uz detaļām, bet gan strādās ar plašu darbības lauku. Komisija varētu kopumā paraudzīties, kā strādā mūsu normatīvie akti un kā tie tiek piemēroti.

Visu lauku pārskatīt nav iespējams, tāpēc pirmais komisijas darbs būtu nofokusēties uz jomām, kas cilvēkiem Latvijā ir svarīgas, saka Kronberga. Komisijas darbā vajadzētu pieeju, kas rada inovatīvu skatu un identificē starpnozaru problēmas.

Būtu labi, ja komisijas ziņojumi iezīmētu lietas, kas “izslīd mums caur pirkstiem”, piebilda “Providus” pētniece.

Latvijas Radio raidījumā „Aktuālais temats” ceturtdienas vakarā komisijas vadītājs Aivars Endziņš pieļāva, ka komisija izskatīs bijušo Valsts prezidentu Andra Bērziņa un Valda Zatlera savulaik rosinātas izmaiņas Satversmē, kas tagad ir iestrēgušas Saeimā. Tiesa, pirms tam šiem jautājumiem ir jāpievērš lielāka sabiedrības uzmanība.

Tiesību eksperts, Valsts prezidenta padomnieks Jānis Pleps "Pēcpusdienai" pauž, ka, iespējams, Latvijā nav tik daudz problēmu normatīvajā līmenī, kā pieklibo tā īstenošana. Viņa ieskatā, komisijai būtu jāraugās, kā var uzlabot likumdošanas praksi, lai var padarītu normatīvo aktu sistēmu stabilāku un uzlabotu piemērošanu, aptverot pārvaldības un tiesu sistēmas jautājumus.

Tiesiskās vides pilnveides komisiju Valsts prezidents izveidoja šā gada 23.septembrī, un tās mērķis ir sniegt atbalstu prezidentam Satversmē noteikto funkciju īstenošanā un sekmēt demokrātisko tradīciju nostiprināšanu.

Komisija veidota kā konsultatīva un starpdisciplināra zinātniska ekspertu komisija un par tās priekšsēdētāju prezidents apstiprinājis Aivaru Endziņu. Par komisijas locekļiem apstiprināti Ivars Ījabs, Anita Rodiņa, Valts Kalniņš un Inga Vilka.

Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.
Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti