Pētniece: Arī Latvijā reģistrēs viendzimuma partnerattiecības

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 9 gadiem.

Latvija sekos Igaunijas pieredzei, reģistrējot viendzimuma partnerattiecību reģistrācijā, ceturtdien Latvijas Radio raidījumā „Pēcpusdiena” sacīja Latvijas Cilvēktiesību centra direktore Anhelita Kamenska.

„Es domāju, ka Latvijas gadījumā tas ir jautājums nevis „vai”, bet „kad”,” viņa teica. Kamenska klāstīja, ka arī Latvijā nevar izvairīties no realitātes, ka dzīvo viendzimuma pāri, kuriem arī ir nepieciešams kārtot mantojuma tiesības un cita veida formālus jautājumus. Viņa apsveica Igaunijas parlamenta lēmumu un norādīja, ka tas liecina par demokrātijas attīstību.

Atzīstot, ka Latvijā daudziem nepatiktu šādu partnerattiecību legalizācija, Kamenska uzsvēra, ka politiķiem būs jādodas līdzi laikam. „Likumdevējam ir jāuzņemas politiskā griba un, kā mēs redzam, Igaunijas likumdevējs dodas līdzi laikam,” teica Kamenska.

Igaunijas parlamenta rīcību apsveica arī organizācijas „Papardes zieds” vadītāja Iveta Ķelle. Viņa akcentēja, ka daudzi Latvijā nezina, cik sabiedrība ir daudzveidīga un kādi cilvēki tiem dzīvo apkārt.

Zinots, ka Igaunijas parlaments ceturtdien galīgajā lasījumā tikai ar divu balsu pārsvaru apstiprināja sabiedrībā neviennozīmīgi vērtēto partnerattiecību likumu, kas ļaus reģistrēt attiecības arī viendzimuma pāriem.

Ja Igaunijas prezidents izsludinās šo likumu, tas stāsies spēkā 2016.gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti