Panorāma

Katru dienu ieved 15–20 pacientus ar kovidu

Panorāma

Panorāma

Augstskolas ziemā pāries uz daļēji attālinātām mācībām

Pēc studentu iebildumiem daļa augstskolu klātienes mācības centīsies nodrošināt iespējami ilgi

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Gatavošanās apjomīgiem taupīšanas pasākumiem apkures sezonā raisījusi spraigas diskusijas daudzās Latvijas augstskolās. Rēķinoties, ka rēķini būs lieli, spriests par pāreju uz attālinātām mācībām. Uzvarējis viedoklis, ka mācībām iespējami ilgi jānotiek klātienē. Tomēr, sākoties ziemai, mācību process daudzviet notiks attālināti vai vismaz daļēji attālināti.

Siltākas jakas, šalles un zābaki jau pašlaik vēsākās dienās vairs netiek atstāti garderobē. Tā saka LTV sastaptās studentes Latvijas Kultūras akadēmijā (LKA).

"Es vienkārši nevelku mēteli nost, kad sēžu auditorijā. Citas dienas pieslēdza, tad atslēdz, nevar īsti saprast," sacīja Kristīne, piebilstot – labāk tā, nekā mācīties attālināti.

To pašu pauda Elizabete: "Es gribu studēt klātienē tāpēc, ka es par to maksāju naudu."

Līdzīgs viedoklis LTV sastaptajiem studentiem Latvijas Universitātē (LU).

"Patīk klātienes apmācības un uzskatu, ka tās ir vērtīgākas, nekā attālinātas," sacīja Ņikita.

"Protams, es negribētu piedzīvot attālinātas mācības. Es personīgi uzskatu, ka tas man ļoti ietekmē mācību kvalitāti, daudz labāk uztveru informāciju klātienē," skaidroja 2. kursa studente Katrīna.

"Es domāju, ka nav laba ideja aizvērt universitātes un arī bibliotēkas, jo cilvēkiem pietrūkst sociālo kontaktu," norādīja Niklass.

Studentu un pasniedzēju iebildumi pret attālinātām mācībām ir ņemti vērā. Tāpēc vismaz līdz Ziemassvētkiem mācības notiks klātienē.

Tā kā janvāris ir sesiju laiks, paredzēts, ka gada pirmajā mēnesī telpas tiks sildītas vismazāk. Eksāmeni notiks klātienē, bet taupības dēļ ne visās ēkās. Kamēr auditorijās nebūs studentu, gaisa temperatūru samazinās līdz 14 grādiem, bet mācību laikā tā nepārsniegs 19 grādus.

Latvijas Universitātē pēc ziemas eksāmenu sesijas mācības klātienē uzreiz neatsāksies.

"Par attālinātām studijām šobrīd fakultātes veic plānošanas darbu otrajam semestrim, kas ir vairāk domāts februārī tieši uz pirmo mēnesi, kad vēl ir aktīvā apkures sezona. Kur ir iespējams, tur pārplānot attālinātās studijas, ievadot otro semestri. Kur tas nebūs iespējams jeb cietīs kaut kādā mērā studiju kvalitāte, tur, protams, viss notiks klātienē," pastāstīja LU Komunikācijas departamenta direktors Kārlis Dārznieks. 

Līdzīgi nolemts Latvijas Kultūras akadēmijā. "Līdz gada beigām mēs plānojam darbu klātienē, varbūt ar atsevišķiem izņēmumiem. Teiksim, dažas lekcijas noteiktos studiju kursos, un tie ir specifiski gadījumi. Bet janvārī, februārī gan mēs plānojam pāriet uz daļēji attālināto režīmu," pastāstīja LKA akadēmiskā darba prorektore Zane Šiliņa.

Savukārt Rīgas Tehniskā universitāte lēmusi, ka ziemas mēnešos – no 17. decembra līdz pat 5. martam – mācības notiks attālināti vai daļēji attālināti. Bet klātienē šajā laika posmā mācības notiks tikai izņēmuma gadījumos.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Lai skatītu šo resursu, mums ir nepieciešama jūsu piekrišana sīkdatnēm.

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti