Panorāma

Telefonintervija ar Satiksmes ministru Anriju Matīsu

Panorāma

Turcijas vēstnieks: Turcija un Krievija turpmāk būs partneri

Dzintars Zaķis neplāno nolikt mandātu

Pēc sprieduma balsu pirkšanas lietā Zaķis negrasās nolikt deputāta mandātu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem un 7 mēnešiem.

12. Saeimas deputāts Dzintars Zaķis ("Vienotība") neplāno nolikt parlamenta deputāta mandātu arī pēc tam, kad spēkā stājies  spriedums vēlētāju balsu pirkšanās lietā, kurā notiesātais atzina balsu pirkšanu par labu Zaķim.

Saeimas deputāts žurnālistiem trešdien norādīja, ka šis spriedums pierādot to, ko viņš teicis jau iepriekš – ka pats nekādās nelikumībās nav piedalījies un nevienam nav nedz licis, nedz lūdzis darīt ko tādu, par ko šajā tiesas procesā bija runa.

Zaķis tāpat atgādināja, ka viņš savu darbību partijā ir apturējis jau pirms gada un partijā nekādu aktīvu darbību neveic.

Lūgts komentēt faktu, ka tiesa ir apstiprinājusi faktu, ka cilvēkiem ir maksāts par to, lai viņi Saeimas vēlēšanās nobalsotu par Zaķi, deputāts norādīja: "Vai tas nozīmē - ja divi iedzīvotāji nolems, ka viņiem kāds deputāts nepatīk, vienosies, ka ir maksājuši un aizies noliecināt tiesā -, tad deputātam ir jānoliek mandāts? Tas pēc demokrātijas neizskatās," sprieda Zaķis., piebilzdams, ka "neko neliks nost".

Zaķis: Negrasos nolikt deputāta mandātu
00:00 / 00:33
Lejuplādēt

Viņš arī norādīja, ka par kārtējo tiesas procesu citā balsu pirkšanas lietā, ko otrdien, 19.oktobrī, sāka skatīt Cēsu rajona tiesa, viņam neesot nekādas informācijas. Bijušajam kolēģim Saeimā Igoram Aleksandrovam viņš nekad nav nedz lūdzis, nedz licis tā rīkoties, nedz arī pēc tam interesējies par šo lietu, apgalvoja Zaķis.

Tikmēr "Vienotības" Saeimas frakcijas deputāti sliecas atbalstīt Zaķa izstāšanos vai izslēgšanu no partijas. "Zaķis nav apsūdzēts, taču partijai šajā gadījumā ir jālemj, kā rīkoties. Mums ir tiesības lemt par biedra līdzdalību partijā," teica Andrejs Judins. "Jā, diemžēl tas viņam būtu jādara [jāaiziet no partijas]. Tas būtu godīgi pret partiju un vēlētājiem," norāda Hosams Abu Meri. "Tas viņam jālemj pašam. Es viņa vietā būtu atbrīvojis partiju no šīs lietas," bilda Zaķis.

Savukārt Edvards Smiltēns pauž, ka nav iepazinies ar situāciju, jo pašam ir ļoti daudz darbu. "Situācija nav pārāk skaista. Būtu loģiski, ja lēmumu pieņemtu pats," secina Vilnis Ķirsis.

Jau vēstīts, ka vienā no vēlētāju balsu pirkšanas lietām stājies spēkā Rēzeknes tiesas spriedums, ar kuru par vainīgu atzīts Jevgeņijs Brovčenko. Centrālajai vēlēšanu komisijai būs jāvērtē, vai pārdalīt mandātus starp deputātu kandidātiem. 

Rēzeknes tiesā informēja, ka ne apsūdzētais, ne prokurors nav pārsūdzējis tiesas spriedumu. Līdz ar to 17.oktobrī ir stājies spēkā notiesājošs spriedums. Šis ir pirmais tiesas spriedums, kas apstiprina, ka 12.Saeimas vēlēšanās notikusi vēlētāju balsu pirkšana.

Rēzeknes tiesas spriedums Jevgeņijam Brovčenko
00:00 / 10:24
Lejuplādēt

"Vienotības" līdere Solvita Āboltiņa paziņojusi, ka rosinās politiskā spēka valdi lemt par deputāta Zaķa izslēgšanu no partijas, ņemot vērā, ka stājies spēkā spriedums vienā no lietām par balsu pirkšanu Zaķa labā un iepriekš partija solījusi rīkoties notiesājoša sprieduma gadījumā. Pats Zaķis šajā lietā gan nav tieši iesaistīts, uzsvēra Āboltiņa. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti